obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Osvěžte se pohledem na 5 nejoriginálnějších bazénů

V bazénech, které jsme pro vás vybrali, můžete zažít luxus plnými doušky anebo se vydat vstříc adrenalinovým zážitkům. Máme pro vás největší bazén na světě, ale i takový, který je hluboký 33 metrů a užijí si v něm hlavně potápěči.

The_Sarojin_Thajsko.jpg

Resort Sarojin

Kde: Thajsko

Asi 100 km od města Phuket v jižním Thajsku se nachází resort The Sarojin. Najdete ho přímo na pobřeží, i přesto si ale velkou pozornost zaslouží právě bazénový komplex. Umělá vodní nádrž s přepadem je doplněná ostrůvky s pohodlnými lehátky i nebesy, pod kterými si hosté užívají svého soukromého relaxu. Samozřejmostí je pak obsluha s vychlazenými koktejly až přímo k vašim sluncem vyprahlým hrdlům.

Blue_Lagoon_Island.jpg

Blue Lagoon Spa Resort

Kde: Island

Pohádkový resort s bazénem o rozloze 8700 čtverečních metrů na severu Evropy je skutečným centrem relaxu. Blue Lagoon nabízí krom masáží, saunování i dalších relaxačních aktivit hlavně obří, majestátně vypadající bazén. Ačkoliv nevznikl přirozenou cestou, ale byl vytvořen člověkem, jeho tvary respektují organický ráz přírodních islandských jezírek a cirkuluje v něm léčivá minerální voda o teplotě 35 – 37 stupňů Celsia.


Giola_Lagoon_Recko.jpg

Laguna Giola

Kde: Řecko

Je libo přírodní nádrže plné jiskřivé vody? Dobrým cílem, který je od nás snadno dosažitelný, je řecký ostrov Thassos se svým přírodním bazénem, lagunou Giola. Pyšní se průzračnou vodou, rozlohou 20 x 15 metrů a je to takové oko, vytvořené příbojem přímo v útesu. Jedinečné koupání se nachází necelé 4 kilometry od města Astris a jeho největší nevýhodou je, že si ručník oproti měkkému písku budete muset rozložit přímo na útesu.


San_Alfonso_del_Mar_Chile.jpg

Resort San Alfonso del Mar

Kde: Chile

Luxusní hotelový resort, jenž se nachází u města Algarrobo v Chile (asi 100 km od hlavního města Santiago), není architektonicky žádným zázrakem. Pyšní se ale tím donedávna vůbec největším bazénem na světě, který leží přímo na pobřeží. Dlouhý je 1013 m, hluboký až 35 m a vedle plavání či potápění si v něm můžete také zajezdit na kajaku. Prvenství z Guinnesovy knihy mu pak vyfoukl resort CityStars v egyptském Sharm El Sheikhu, který se otevírá letos.
 

Nemo33_Belgie.JPG

Nemo 33

Kde: Belgie

Opravdový ráj pro všechny potápěče se nachází v belgickém Bruselu. Bazén s názvem Nemo 33 je nejhlubším vnitřním bazénem. Ve svém nejhlubším místě má 33 metrů a užijí si v něm hlavně potápěči. Podobu navrhl známý belgický potápěč John Beernaerts a teplota je nastavena na příjemných 30 stupňů. Díky celé řadě jeskyní i vzduchových komor, které jsou umístěny v různých hloubkách, se pak hodí jak pro experty, tak i podvodní začátečníky.

Přečtěte si také