obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Obří štěstí rumunského dělníka: stal se hudební hvězdou v Londýně
Přijel do Londýna, aby si splnil svůj sen. Hraním na ulicích ale skoro zbankrotoval, a tak se chtěl vrátit ke své původní profesi dělníka. Nakonec rumuna Ilie Haraga objevil známý televizní moderátor a čtyřiatřicetiletý Haraga teď místo práce s lopatou bude točit desku v nejlepších studiích světa.
Vše odstartoval moderátor známé ranní show Piers Morgan z britské televize ITV. Po cestě z práce natrefil na jedné z nákupních ulic na pouličního umělce, který kolemjdoucí těšil svojí zcela bezchybnou hrou na saxofon. Proto neodolal, neznámého si natočil na svůj mobilní telefon a video následně odvysílal ve své ranní show.

Z ulice rovnou do televize

„Druhý den se strhla doslova mela. Ráno jsem si jako obvykle stoupl na své místo a pustil se do hraní. Už za chvíli ale za mnou přišel nějaký člověk, který mi tvrdil, že mě viděl v televizi. Myslel jsem, že mu přeskočilo,” směje se Ilie Haraga. 

Že onen neznámý mluvil pravdu, došlo bývalému rumunskému dělníkovi už záhy. Lidé mu také doručili vzkaz, jenž mu moderátor poslal - pozval ho totiž, aby si zahrál přímo v populární ranní show. 

Ille neváhal a nabídky využil. „Hudbou jsem se chtěl živit vždycky, hrál jsem třeba v Dánsku, Německu nebo Itálii, nakonec jsem si ale vybral Londýn, protože tohle město doslova miluji,” svěřil se Haraga. Do britské metropole přitom přijel jen 9 týdnů před svým objevením a doteď se diví, že věci nabraly tak rychlý spád.

Dělník natočí celou desku

Vystoupením Rumuna v televizi byl jen začátek: krátce poté se mu totiž ozval slavný hledač talentů Jonathan Shalit. Ten v minulosti spolupracoval třeba se Stingem, Eltonem Johnem nebo Cher a podílel se také na talentové soutěži Británie hledá superstar. A protože je hledač talentů z rumunského saxofonisty nadšený, z prvotní nabídky, že s ním natočí skladbu, si nyní plácli na nahrání celého debutového alba.

Ilie Haraga se teď těší na natáčení a přemýšlí, že by do něj zapojil i svoji manželkou. Třicetiletá Marilena je také zpěvačka, s níž se seznámil, když spolu vystupovali na jedné ze svateb ještě v Rumunsku. V neposlední řadě by byl rumunský dělník rád, kdyby si s ním mohl zahrát i jeho osmiletý syn, jenž je prý talentovaný nejen ve hře na saxofon, ale i na klarinet. 

Z důvodu omezených prostředků, které na cestu měli, museli bohužel manželé Haragovi nechat syna u příbuzných v domovském Rumunsku, teď se ale těší, že si pro něj co nejdřív pošlou.

Příběh Ilie Haragy dokazuje, že nejen neštěstí, ale i štěstí zkrátka nechodí po horách, ale po lidech. Co se inspirovat a jít mu naproti třeba ve Sportce, kde superjackpot už zase přesáhl hranici 100 milionů korun? Svoji online sázenku získáte na pár kliknutí přímo zde!

Zdroj: Daily Mail

Přečtěte si také