obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Oba výherci vsadili ve 13 hodin
V říjnu oslavila Sportka 1 000. milionáře. Hledali jsme příběhy výherců od roku 1991. Tady nabízíme další ochutnávku ze života milionářů, psal se rok 2009.

Jen několik minut po 13 hodině si vsadili na různých místech výherci v I. a II. tahu loterie Sportka. Zbořili tak mýtus o nešťastném číslu 13. A navíc si vsadili 1. dubna, teda na apríla, který je proslulý spíš škodolibými žertíky. O škodolibosti ani o neštěstí dva výherci při předávání výhry nemluvili.

První výherce z jihomoravského kraje si na konto připsal 72 384 867 korun a vyprávěl, že prvně porušil svojí zásadu sázky dvou sloupečků: „Nejprve jsem šel nakoupit do supermarketu a v ruce mi zbylo trochu víc drobných, i když to nikdy nedělám, vsadil jsem si místo dvou sloupečků tři. A ten poslední byl výherní, tohle je pro mě osobně záhada.“

Druhý výherce si zase spletl výši výhry na kontrolním potvrzení z terminálu. „Dobře si na ten moment vzpomínám, protože jsem na potvrzení o výhře marně hledal sumu, kterou jsem vlastně vyhrál. Bylo mi to divné, protože na kontrolním lístečku jsem v číselné řadě s výhrou viděl na začátku jedenadvacítku. A že by mi na poště nemohli vyplatit výhru dvacet jedna tisíc?“ Rozpačitě vyprávěl výherce celkem 21 281 183 korun, který by si ze všeho nejvíc přál pomoci své manželce, která je velice vážně nemocná.

 

Přečtěte si také