obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Nový herní plán Sportky bude štědřejší
Sportka se mění a s ní samozřejmě také herní plán. Co nového tedy můžeme očekávat od nejtradičnější loterie u nás?

Sportka je číselná loterie, ve které sázející tipují 6 čísel ze 49. Ta jsou společná pro I. i II. tah. Sportka se losuje dvakrát týdně, ve středu a v neděli. Mimořádně pak i v jiné dny, o nichž jsou sázející zpraveni předem. Ve Sportce lze samostatně uzavřít sázky na středeční nebo nedělní slosování, na obě slosování nebo na mimořádnou hru. Na sázence lze uzavřít jednu až deset sázek (1-10 sloupců), přičemž cena jednoho sloupce na jedno slosování je 20 Kč. Každý si také může vybrat, jestli se chce zároveň hrát hru Šance, ve které se losuje číslo podané sázenky. I v Šanci si můžete sáhnout na miliony. Nově je Sportka navíc štědřejší a bude generovat více milionářů!

Kdy vyhrávám?

Výhry ve Sportce jsou odstupňované a vyhrávají sázející, kterým se podařilo v rámci daného tahu trefit správně alespoň tři z tažených čísel. Výherci Sportky si mezi sebou rozdělí 50 % z celkové sumy vkladů uskutečněných pro dané slosování. Kdyby se náhodou stalo, že výhra ve vyšším pořadí bude nižší než výhra v pořadí nižším, bude výhra v těchto pořadích stanovena stejnou částkou.

Kolik vyhrávám?

Rozdělení výher v I. a v II. tahu každého slosování je nyní štědřejší a vypadá následovně (pokud v daném pořadí vyhraje více sázejících, výhra se mezi ně dělí rovnými díly):

  1. Bonus (Jackpot): 10 % z výherní jistiny obou tahů
  2. 1. pořadí - 22 % z výherní jistiny příslušného tahu
  3. 2. pořadí – 7 % z výherní jistiny příslušného tahu
  4. 3. pořadí – 9 % z výherní jistiny příslušného tahu
  5. 4. pořadí – 12 % z výherní jistiny příslušného tahu
  6. 5. pořadí – 40 % z Výherní jistiny příslušného tahu

Zavádí se jackpot i ve druhém pořadí, kde se vezme?

Pokud se nikomu nepodaří správně tipnout všech šest čísel a získat 1. pořadí, je nevyčerpaná částka převáděna do výherní kvóty 1. pořadí pro následující slosování. Pokud nikdo netipne ani 5 čísel a jedno dodatkové (2. pořadí), je tato nevyčerpaná částka obdobně přesunuta do výherní kvóty 2. pořadí pro následující slosování, tedy nového jackpotu. Zatímco dříve byly nevyhrané peníze součástí Superjackpotu, nově zůstanou ve 2. pořadí.

Detailní herní plán Sportky a dalších číselných loterií Sazky ve formátu PDF si můžete stáhnout v odkazu pod článkem.

Přečtěte si také