obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Nevěděli, že vyhráli...
Možná jste milionářem a ani o tom nevíte. Tak jako Britové v našich příbězích. Život někdy zrežíruje opravdu zajímavé situace. Plyne z nich třeba jedno ponaučení: nevyhazujte nic z peněženky, dokud se nepřesvědčíte, co to je...

Dívejte se, co vyhazujete

 

James Wilson to stihl jen tak tak. V peněžence našel staré sázenky. Nedalo mu to a lístky pořádně prohlédl, než je vyhodil. Jeden z nich byl výherní. Ve hře Euromiliony tipnul správná čísla a na účet mu putovaly v přepočtu skoro dva miliony korun. James měl ale štěstí hned dvakrát. K tomu, aby se k výhře přihlásil, už měl jen jediný den. Tiket byl totiž půl roku starý.

 

Hráli „milionáře“ a milionáři se opravdu stali

 

Chcete být milionářem? Kdo by nechtěl. Mimo jiné je to i název stolní hry. Na Silvestra ji hráli Mark Myatt a jeho žena Trina. Mohutné oslavy ale propukly až o den později, když zjistili, že vyhráli přes milion liber, v přepočtu asi 34 milionů korun. Do nového roku tak vstoupili s pěkně tučným kontem jako novopečení milionáři. 

Nevěřil emailu
 

Ještě před tím, než odjel Martyn White na dovolenou se svou ženou, zkontroloval si emailovou poštu. Našel tam mimo jiné zprávu, že vyhrál deset milionů liber. Řekl si, že je to nejspíš jen nějaký podvod, počítač zavřel a odjel. V té době ještě netušil, že cestuje jako milionář. Když se totiž vrátil z cest, zjistil, že se o žádný podvod nejednalo, a že skutečně vyhrál v Lottu jackpot - skoro jedenáct milionů liber, tedy přes neuvěřitelných 370 milionů korun. Kdyby tomu byl věřil, možná by se ze zasloužené dovolené domů jen tak nevrátil.

 

Foto: national-lottery.co.uk, mirror.co.uk

Přečtěte si také