obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Neuvěřitelně drahé věcí, za které můžete utratit výhru Superjackpotu Sportky
S každým vyplněným tiketem nebo zakoupeným losem nám hlavou proběhne, jak bychom s výhrou naložili. Velký dům, drahé auto… To jsou klasické nápady, které mají všichni. Přitom ale můžete popustit uzdu fantazii. Inspirujte se ve výpisu níže. Ale pozor, tohle jsou věci určené pro výherce Superjackpotu!
 
top5_toaletnipapir.jpg

Zlatý toaletní papír – 35 milionů

Třicet pět milionů korun doslova spláchnutých do záchodu… Rulička z 24karátového zlata je ozdobou nabídky jednoho australského výrobce toaletních papírů. Papír je třívrstvý a dodává se s lahví šampusu. Skvělý doplněk do zlaté koupelny, kterou vystavuje jedna hongkongská firma.

top5_levitujicipostel.jpg

Levitující postel – 40 milionů


Jak se asi spí na levitující posteli? To ví jen ti nejbohatší. Designový kus nábytku se totiž prodává za neuvěřitelných 40 milionů. „Levitaci“ mají na starosti magnety a postel unese až 680 kilo.

top5_ilovedogs.jpg

Psí obojek s diamanty – 80 milionů


Nejdražší psí obojek vyrobila firma nazvaná příznačně I Love Dogs Diamonds. Máte rádi svého psa natolik, abyste mu pořídili ozdobu z 1600 diamantů za cenu přesahující částku 80 milionů korun?

top5_phantom.jpg

Fotografie kaňonu – 164 milionů

Za umění jsou movití lidé schopní utrácet astronomické částky. Desítky i stovky miliónů za obrazy a sochy od mistrů zvučných jmen. Nebývá ale zvykem, že by se ve stejných sumách pohybovaly i fotografie. Pár výjimek by se však našlo. Titul nejdražší fotografie světa drží snímek nazvaný Phantom od Petera Lika. Soukromý sběratel za něj v roce 2014 zaplatil v přepočtu 164 milionů korun. A desítky milionů utratil i za další Likova díla. Fotka samouka s českými kořeny překonala dosavadního rekordmana – snímek řeky Rýn prodaný za 110 milionů.

Přečtěte si také