obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Nestojíte o vilu? Kupte si za výhru dům, který postavíte za čtyři hodiny
Ne každý, kdo vyhraje miliony nebo dokonce desítky milionů korun, chce bydlet v haciendě patnáct plus čtyři. Bydlení může být skromné a přitom plně funkční, může to být do jisté míry i dobrodružství. Podívejte se, v čem všem se dá bydlet, a to relativně levně.
 

1. Mikro dům

Minidum-zdrojhttpwww-designstack-co.jpg

Vymyslel ho britský architekt Mike Page. Jde o dům o velikosti 3x4x3 metry, de facto jde o takovou malou kostku. Sloužit má jednomu člověku nebo páru. A i když jde o dům jen o něco větší, než je ten pro panenky, najdete v něm obyvák a kuchyň, v patře potom koupelnu a ložnici. Pokud se vám nechce mačkat, možná zabere argument, že máte postaveno za čtyři hodiny. Ekologický dům vyjde v přepočtu na 330 tisíc korun. Pokud by vám přišel až příliš těsný, představte si, že si koupíte někde krásnej pozemek a tam si například udělate  z mikro domu samostatný dům pro hosty a nebo svojí trucovnu.
 

2. Lodní kontejner

lodni-kontejner-www-24hplans-com.png

I tady jsou limitující rozměry. Větší kontejnery mají plochu 28 metrů čtverečních. Mají ale jednu velkou výhodu. Můžete je skládat různě na sebe nebo vedle sebe. Když se začne vaše rodina nekontrolovaně rozrůstat, jednoduše přistavíte. Kontejner vyjde na 50-80 tisíc korun, menší i na třicet tisíc. Ceny jsou za použité kousky a nutno podotknout, že se v nich přepravuje kdeco, tak ať nebydlíte v sardinkovém zápachu.

Nenechte se ale mýlit, i z kontejnerů se dá postavit docela zajímavý palác.

kontejnery-2_1600x900ms.jpg
 

3. Jurta

jurta-www-canopyandstars-co-uk.jpg


Možná už pro trochu dobrodružnější povahy. Dá se ale zařídit velmi komfortně a to i v zimě. Vyrábí se totiž z nepropustné bavlny, kterou je potřeba zhruba každé dva roky impregnovat. Za necelých dvě stě tisíc pořídíte opravdový luxus, i s lednicí a internetem. Jen suchý záchod musíte umístit někde poblíž. A romantici mohou bez problémů vařit na ohni, když se jim bude chtít.

Zdroj foto: canopyandstars.co.uk, 24hplans.com, www.designstacks.co.uk

Přečtěte si také