obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Neprat, ani nežehlit. Kam neschovávat výherní tiket
V ruce držíte obyčejný papír s několika čísly. Něco, co můžete snadno ztratit nebo roztrhnout. To něco vám přitom zajistí budoucnost a dobře se budou mít možná i vaše děti. Řeč je o výherním tiketu.
Spousta lidí, kteří zjistí, že se právě stali milionáři, v první chvíli zpanikaří – kam s tiketem, než dojde k ověření výhry. A právě v tento moment vznikají neuvěřitelné nápady. Kam a proč ho nikdy nedávat? Poučte se z chyb jiných výherců.
 

Tiket v podprsence


Jistá Britka zjistila, že vyhrála v přepočtu 150 milionů korun. Bez mrknutí oka tiket zašila do podprsenky. Po pár týdnech ji ale bezmyšlenkovitě vyprala. Měla štěstí, nízká teplota vody tiket sice značně znehodnotila, byl ale pořád ještě čitelný. Stačilo málo a došlo zřejmě k nejdražšímu praní v historii lidstva.
 

Bezpečný úkryt v lednici?


To jiná výherkyně v britské loterii schovala tiket do lednice. Proč? Těžko říct. Lidé ve zmatku vymyslí ledacos a nedojde jim, že třeba právě v lednici probíhá řada chemických procesů, kvůli kterým papír zbělá. Tento tiket se ale prý i přes značné poničení podařilo ověřit.

„Vždycky výhercům doporučujeme, aby se k tiketu chovali jako k cennému papíru," komentoala události mluvčí britského Lotta Miriam Donohoeová. To znamená, obezřetně, ale nepřehánět to. Vždyť kolik důležitých dokumentů máme schovaných doma v šuplíku.
 

Chlupatý hlídač

Na zvážení je další nápad – psí bouda – tentokrát idea muže. Svůj milionový tiket několikrát přeložil, dal do igelitového pytlíku a schoval pod deku jeho rotvajlera. Pes skrýš ale brzo objevil a možná chtěně, možná ne, sáček snědl. Budoucí milionář si pak prošel těžkými chvílemi, když musel hlídat každou stolici svého psa.
 

Raději zmačkaný než žádný

Přílišná péče se nevyplácí ani v jiném případě. Někteří výherci tikety rádi žehlí, protože se jim v kapse pomačkaly. To není opravdu nutné. Navíc když potištěný papír přejedete rozpálenou žehličkou, tisk se rozmaže a tiket zčerná.

Takže jednou pro vždy: neprat, ani nežehlit. A vůbec nejlepší je vsadit si online. Výherní tikety pak řešit nemusíte a výhra přijde na účet celá.  

Hodně štěstí při sázení!

Přečtěte si také