Zavřít
Bilance: Délka hraní: Maximální výhra na technické hře je 500 000 Kč
obrázek plovoucího bannery loyalty
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Sazka svět

Nemáte rádi cestování? Luxusní hotely na kolejích si zamilujete

Nemáte rádi cestování? Luxusní hotely na kolejích si zamilujete

Řekněme, že potřebujete někam cestovat, ale taky se během toho slušně vyspat. V tom případě musíte škrtnout auto,  ale upřímně – taky letadlo. I když má business class něco do sebe, postel a sprchu k dispozici fakt nemáte. Zbývá vlak.

Přečtěte si také: Tiket Sportky ukrytý v šicím stroji přinesl Češce skoro 14 milionů korun


Podobně zřejmě uvažovala společnost, která zajišťuje noční spojení z Londýna do skotského Edinburghu a Glasgow. Náročným cestovatelům nabídli zbrusu nové vlaky. Dohromady jich bude 75 a na koleje vyjely letos v červnu.
 

Palubní vstupenky začínají už na 5 tisících

1_600x400.jpg

Jízdenky nejsou nejlevnější, lůžkové kupé je v přepočtu za necelých 5 tisíc korun. Společnost si ale na druhou stranu zakládá na tom, aby se v malé „ložnici“ nepotkali dva neznámí cestující. Nebudete tak riskovat, že za ty peníze vedle vás ještě bude někdo nahlas chrápat. Pokud to tedy samozřejmě nebude vaše žena.

Nejdražší kupé s dvoupostelí je pak za 470 liber (cca 13 500 Kč) včetně vlastní sprchy a toalety. Vlak vyjíždí půl hodiny před půlnocí a v cíli je v půl osmé ráno. Trasa Londýn – Edinburgh je dlouhá asi 650 kilometrů.
 

Snídaně až do postele

2_600x400.jpg

Do svého soukromého kupé vstupujete na kartu, podobně jako v hotelu. Dobré wi-fi připojení v celém vlaku je samozřejmostí stejně jako čistě bílé povlečení, nabíječka hned nad postelí, malá koupelna s toaletou a tekoucí vodou ve sprše a s donáška večeře nebo snídaně až do kupé. Investici do luxusních vlaků částečně financovaly britská a skotská vláda.

Existují ale i jiné možnosti, jak si užít luxusní nocleh na kolejích. Milionářské „spací“ apartmány nabízí třeba klasika nad klasiky - Orient Express. Ten jezdí z Londýna až do Benátek a po cestě zastavuje v Paříži nebo v Berlíně.
 

Cestujte jako z románu Agathy Christie

3_600x400.jpg

Ceny ale začínají na zhruba 2 500 tisících liber za osobu, což je v přepočtu přes 70 000 korun. Za tuto cenu ale získáváte kromě super pohodlné mahagonové postele jedinečný zážitek. Poznáte stejná kupé, do nichž Agatha Christie zasadila děj slavné detektivky Vražda v salónním kupé.

Milujete klasické detektivky anebo jen chcete poznat Evropu i svět v milionářském stylu? Ve Sportce je právě bezmála 150 milionů, takže pokud vám to už ve středu vyjde, po stopách Agathy Christie se už zakrátko budete moct vypravit i vy. Klikněte si pro svůj online tiket na tento odkaz.

Přečtěte si také