obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Největší smolaři světa
Máte někdy neodbytný pocit, že se proti vám spikly všechny živly, a celý svět se vás pokouší dostat na dno?
Pak je tenhle článek přesně pro vás. Dokážeme vám totiž, že to není pravda, a že oproti lidem, kteří mají SKUTEČNOU smůlu se vám daří vlastně úplně fantasticky.
Takže – seznamte se s největšími smolaři!

Costis Mitsotakis

costis-mitsotakis.jpg

Tak tohle fakt zamrzí. Jedna maličká vesnice ve Španělsku jménem Sodeto měla fakt štěstí. Všichni její obyvatelé vyhráli ve vánoční loterii podíl na hlavní ceně, která dohromady dělala 740 milionů eur.  Tedy, ne úplně všichni. Jediný, kdo nevyhrál, byl Costis. Ten si lístek nekoupil. Filmový režisér ale přesto nelituje. „Bylo to, jako kdyby mi z nebe spadl do klína dokonalý scénář. Celá vesnice se kolem mě mění před očima, a mě bylo dopřáno to pozorovat a také natočit.“  Tak nezbývá něž doufat, že mu natočený film vynese taky nějaké peníze.


Roy Sullivan

roysullivan-pan-blesk.jpg

Když do vás uhodí blesk, je to šílená smůla. A taky zázrak, když to přežijete. Do Roye Sullivana z Virginie ale během života práskl blesk…Sedmkrát!!! A ano, pokaždé to přežil. Roy je díky tomu zapsán i v Guinessově knize rekordů, a to pod heslem „lidský hromosvod“.  Blesk ho zasáhl na různých místech, doma na zahradě, v národním parku, a nebo v požární věži, kterou hlídal. Ron už nežije, zemřel v roce 1983. Ironií osudu ale je, že ho nezabil blesk, ani následky po zranění proudem. Spáchal totiž sebevraždu, údajně z nešťastné lásky.

Violet Jessop


Potápějící se loď, to je skutečná noční můra. Violet by o tom mohla vyprávět. A to dokonce několikrát. Součástí prvního neštěstí se žena stala 20.září 1911, když byla na palubě luxusního parníku Olympic. Ten se u afrických břehů srazil s jinou lodí, a málem šel ke dnu. Nakonec na poslední chvíli doplul do přístavu. Z toho zážitku se Violet rychle vzpamatovala, a našla si novou práci – na zbrusu nové lodi jménem Titanic. Ano, TEN Titanic. Asi nemusíme rozebírat, jak to dopadlo. Violet každopádně byla mezi těmi sedmi sty pasažéry, které se podařilo zachránit. Když nastupovala o 4 roky později jako zdravotní sestra na loď Britannic (to jméno ji ale mohlo varovat….), nemohla tušit, že o pár dní později loď najede na minu a exploduje. Z chladného moře ji ale zachránili a od té doby Violet už žádné neštěstí nepostihlo.
 

Tsutomu Yamaguchi

tsutomu-atomovy-muz.jpg

Kdyby si zpětně mohl zaměstnanec  firmy Mitsubishi vybrat, kam pojede 6.srpna 1945 na služební cestu, určitě by to nebyla Hirošima. V tento den byla na japonské město svržena historicky první atomová bomba.  Prakticky celé město bylo zničeno, a počet obětí se vyšplhal na 160 tisíc. Tsutomu byl zraněný – prasklé bubínky, popáleniny, dočasná slepota. Ale přežil. Když se z toho otřepal, logicky ho to táhlo domů. Do Nagasaki. Když 9. srpna ještě otřesený vyprávěl svým přátelům o masakru v Hirošimě, byla svržena atomová bomba i na toto město. I to Japonec přežil. Zemřel až o mnoho let později na rakovinu žaludku.
 

Melanie Martinez

melanie-hurikan.jpg

Melanii Martinez z Louisiany má hroznou smůlu na hurikány. V průběhu asi padesáti let při nich přišla o několik svých domů. Už to bylo dostatečně šílené, takže v jedné americké soutěži vyhrála opravu zničeného domu, a to asi 20 tisíc amerických dolarů a dům opravila. Jenže hádejte co. Přišel další hurikán. A ten dům srovnal se zemí.

Další „šťastní“ už se světu nepochlubili svými jmény
 

Takže to jen shrneme – ano, je možné, aby vás v průběhu jednoho půl roku kousnul jedovatý pavouk do penisu (21 letý Australan), i aby vás zasáhl meteorit (7 letý chlapec, Florida).
Takže tak. Doufáme, že vám je teď tak nějak líp!

Přečtěte si také