obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Nejste bohatí? Možná jste ale chytřejší, než si myslíte
Nejste bohatí a na svou výhru stále čekáte? Možná ale v rukou držíte trumf, který je pro váš život stejně důležitý jako bohatství – vaše inteligence. A je docela možné, že ani nevíte, jak moc chytří jste. Tady je pár faktorů, které IQ zvyšují.

Hodiny klavíru

Anebo hra na jakýkoli jiný nástroj. Možná si živě pamatujete svoji učitelku klavíru a své pravidelné docházení do lidové školy umění, do tzv. lidušky. Pokud z této snahy svých rodičů udělat z vás kultivovaného člověka, máte i po letech pocity hrůzy, vězte, že právě hra na hudební nástroj zvyšuje IQ. Psychologové dali skupině dětí test inteligence před tím, než začali do kroužku chodit a pak po roce. Jejich IQ bylo o několik bodů vyšší. Navíc - když budete umět „hrábnout“ do strun na kytaře, může se to hodit. Až vyhrajete, milionáři s kytarou nikdo neodolá.

Starší sourozenec

Podle norských vědců má prvorozené dítě v průměru IQ 103, zatímco další sourozenci kolem stovky. Pokud jste v rodině nejmladší, nezoufejte. Štěstěna si nevybírá a když si vsadíte, může být váš sourozenec sice chytřejší, vy budete ale bohatší.

Kočka v domácnosti

Teď možná naštveme všechny pejskaře. Víte, že majitelé koček jsou prý chytřejší, než ti, kdo mají doma psa? Alespoň to tvrdí jedna americká studie z roku 2014. „Dává to smysl, psa si pořizují spíše extroverti, kteří jsou s ním pak rádi i venku. Kočku spíš lidé, kterým se nikam nechce a raději si doma s kočkou v klíně otevřou knihu,“ říká psycholožka Denise Guastello z univerzity v americkém Wisconsinu.
 
Pokud nemáte hudební sluch, ani kočku, natož sourozence, nevadí. Z nabídky Sazky si vybere každý. Tak zkuste třeba naše online losy nebo si spíš rádi zahrajete o vstupenku do klubu miliardářů?

Přečtěte si také