Zavřít
Více informací
Méně informací

Zkuste si také

Nejšťastnější smolař na světě

28.07.2017 / 08:35
Tenhle Chorvat strčí do kapsy všechny, kdo si myslí, že jsou klikaři mezi smolaři. Frane Selak utekl smrti ne jednou, ne dvakrát, ale sedmkrát!
Poprvé byl Frane v ohrožení života v roce 1962. Vlak ve kterém seděl, a kterému selhaly brzdy, vykolejil a zřítil se do zamrzlé řeky.  Zemřelo 17 lidí, ale Frane měl jen zlomenou ruku a byl podchlazený, zatímco 17 dalších cestujících se utopilo.

Jen o rok později, letěl poprvé (a naposledy) letadlem, stroj ztratil z nevysvětlitelných důvodů výšku, a padal k zemi. Chorvat vyskočil z otevřených dveří, a nikdo moc nechápe, jak se mu to podařilo, ale když padal, trefil obří hromadu sena a nic se mu nestalo. Letadlo skutečně havarovalo a všichni v něm zemřeli. 

Tři roky na to seděl v autobuse, který sjel z cesty a spadl do řeky. Frane ale doplaval bezpečně ke břehu. Pak měl dva roky klid.

Někdy koncem šedesátých let ho napadlo, že by mohl naučit svého syna střílet z pistole. Jenže zbraň se mu vysmekla a ustřelil si kus varlete... Znovu přežil.

V letech 1970 a 1973 si střihnul dvě autonehody. Pokaždé se auto vzňalo, ale Chorvat vyvázl jen s ohořelými vlasy.  A naposledy se v horských serpentinách jen zázrakem vyhnul kamionu, kterému selhaly brzdy a řítil se nekontrolovatelně z kopce dolů. Snad za tato všechna příkoří, pak v roce přišla odměna – v roce 2003, když mu bylo 73 let, vyhrál v národní loterii jackpot – v přepočtu více než 25 milionů korun. Chorvat Frane stále žije, s jackpotem, však mnohem spokojeněji.
Logo Sazka - Bude to jen chvilinka
Zavřít   ✕ Pokud právě nejste přihlášeni na Facebooku nebo vám ještě nebylo 18 let, fanouškovská stránka se bohužel nezobrazí. Děkujeme za pochopení.
Pokračovat Zpět