obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Nejšťastnější ocelárny v Anglii
Dvě skupiny zaměstnanců oceláren SSI ve městech Teesside a Redcar ve Velké Británii vyhrály nezávisle na sobě vyšší částky v loterii EuroMillions. Stalo se tak v rozmezí pouhých několika měsíců.

V ocelárnách SSI ve městech Teesside a Redcar zažili zaměstnanci šťastný konec roku. Ne, že by jim zaměstnavatel nadělil vánoční bonusy (možná se tak stalo, o tom však nemáme žádné zprávy), zato celkem 57 zaměstnanců okusilo pocit vítězství v loterii EuroMillions.

Dvě výhry v rozmezí tří měsíců

Nejprve se na podzim zadařilo 30členému společenství sázkařů, kteří společně podali tiket loterie EuroMillions. Ten jim ve finále přinesl 288 743 liber (více než 9,5 milionu korun). Každý si tak přišel na více než 300 000 korun.

Jejich kolegové ovšem nemuseli příliš žárlit. Jiná skupina ze stejných oceláren, tentokrát sestávající z 27 členů, totiž o tři měsíce později zvítězila ve stejné loterii. Stalo se tak na Nový rok a šťastní výherci si mezi sebou rozdělili sumu 1 milion liber (více než 330 milionů korun). Každému ze zúčastněných tedy připadlo 37 000 liber, což je přes 12 milionů korun. Zajímavé je, že chybělo jen jedno číslo, aby tato skupina brala jackpot, který v té době činil celých 38 milionů liber. I tak si však nemají nač stěžovat, co myslíte?

Zdroj foto: Ocelárny SSI

Přečtěte si také