obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Nejluxusnější lyžařské rezorty
Místo ski busu limuzína. Místo mokré kotvy, kterou vám na zadek připlácne nerudný vlekař, luxusní kabina se šampaňským. A kde že jsou ty fronty netrpělivých lyžařů, co si občas chtějí vzájemně vypíchnout oko hůlkou? Ne, v rezortech, které vám teď ukážeme, je pohodlí na prvním místě. Teda vlastně na druhém. Na prvním jsou peníze.

Tři sta tisíc dolarů – to je jen vstupní poplatek do elitního klubu Yellowstone Club v americké Montaně. Roční příspěvek je pak už „jen“ třicet šest tisíc dolarů. Za to si ale asi parádně zalyžujete. Soukromý klub se rozkládá na pěti a půl tisíci hektarech, z toho pětina jsou sjezdovky. V horách, jen pár kilometrů od známého národního parku.

Klub má jen pět set členů – třeba Billa Gatese nebo známé hollywoodské producenty. Kdo další se na svazích prohání, je tajné. Místo patří k těm nejbezpečnějším na světě. Na všechny členy dohlíží bývalí agenti tajné služby, stejní muži, kteří hlídali americké prezidenty. Na patnácti lanovkách je možná těžké vůbec narazit na člověka. Ještě jedna zajímavost. O pohodlí VIP hostů, mimo jiné třeba o kaviárový bar, se v zimě stará sedm set zaměstnanců, tedy podstatně víc lidí, než kolik jich má vůbec členství.

Mezi ikony evropského lyžování pak určitě patří švýcarské středisko Davos Klosters. Že vám to něco říká? Ano, právě tady byly poprvé na veřejnosti viděni princ William a vévodkyně Kate. Reklama k nezaplacení. Řadu let na stejné místo jezdil i princ Charles, ale toho už v resortu prý nikdo dlouho neviděl.

Davos.jpg

Kdo nechce lyžovat, může se tu koupat pod umělými palmami nebo třeba zajít do baru, kde zase ráda sedávala princezna Diana. Tam vám otevřou vaši osobní lahev, z které se nikdo jiný nenapije. Za zmínku stojí i luxusní vinné sklepy v dalším z hotelů.

Z Evropy ale zpátky do Spojených států. Tentokrát do Deer Valley ve státě Utah. To už není jen pro hrstku vyvolených, jako Yellowstone Club. I tak si tu na luxus potrpí. Dokonale upravené sjezdovky jsou naprostou samozřejmostí. Nechybí ani vyhřívané chodníky a vyhlášené gurmánské speciality. Na svazích asi nebudete sami, ale díky omezenému prodeji permanentek se nestane, že bude stát dlouhou frontu. A pokud budete náhodou chvíli čekat, ve frontě vám nabídnou kapesník. Komu se lyžování omrzí, může posedět u ohně se skleničkou koňaku v jednom z místních hotelů.

deer-valey.jpg

A takto bychom mohli pokračovat dál a dál. Luxusních míst, které nabízí krásné lyžování, je spousta. Většinou se ale týdenní pobyt do jedné výplaty nevejde. Tak ještě rychle vsadit. Letošní sezóna je v plném proudu....

Foto: Yellowstoneclub.com, Telegraph.co.uk, Andrewharper.com

 

 

Přečtěte si také