obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Nejhloupější investice sportovců ze zámoří?
Skutečně velké hvězdy většinou nemají do kapsy hluboko. Jenže to taky automaticky neznamená, že s tím člověk umí nějak smysluplně zacházet. Inu, fištróna si za peníze nekoupíš. 

Postel o velikosti pokoje

 

Třeba takový basketbalista Al Jefferson. Pravdou je, že je to dlouhán. Měří dva metry a osm centimetrů k tomu. Nechal si proto vyrobit postel na míru. Jenže to trochu přepískl - truhláři zadal výrobu letiště, které má plochu 12 metrů čtverečních. Pro představu - to je šest krát šest metrů, takhle velké jsou celé pokoje studentů na vysokoškolských kolejích. A někdy tam študáci žijí i ve dvou.

Na veřejnost unikla i tahle fotka, sice je rozmazaná, ale aspoň si tu postýlku dokážeme lépe představit.Jeffersona to stálo 23 tisíc dolarů, v přepočtu víc než půl milionu korun. Za stejné peníze se dá koupit pořádká kára, třeba Mustang. Ale těžko říct, třeba Al Jeff plánuje pozvat kluky z týmu na legendární polštářovou bitvu. Nebo se bojí, že by mu z okraje postele trčely ve spánku ruce, nebo nohy. Už od mala totiž každej dobře ví, že pod postelí je bubák, kterej v noci ufikne všechno, co přesahuje.


Boty na výběr


Být basketbalista je občas tak trochu diagnóza. Jarret Jack se jím stal a od té doby mu to docela sype. Investuje ale netradičně do bot. Přesněji řečeno tenisek. Má jich 1500 párů. Pokud by si chtěl obout každý den jedny, trvalo by mu přes tři roky, než by je provětral všechny. Mimochodem, jeho botník má obsah 200 metrů krychlových...


Domácí mazlové tygři


Na další vyhazování peněz byl svého času expert i Mike Tyson. V době, kdy na to ještě měl, si pořídil tři bengálské tygry. Copak pořizovací náklady 140 tisíc dolarů za jendoho byly ještě v pohodě. Jenže boxer tak nějak zapomněl na provozní náklady. Každá šelma ročně prožrala hovězí maso za 60 tisíc dolarů. Za hovězí tak ročně utratil 4 a půl milionu. Už po roce tak Mikea zamrzelo, že si nepořídil raději whiskas kočičku.{^widget|(counttype)1|(showgraph)True|(name)Poll|(checkvoted)True|(pollcodename)NejhloupejsiInvestice|(showresultsaftervote)True|(widget_displayname)Poll|(width)|(height)^}

Investice, která vede za mříže


Ještě mnohem hloupější záležitost vyšpekuloval hráč amerického fotbalu Sam Hurd. Ten neměl o peníze nouzi, ale chtěl víc. Podle hesla levně pořídím a draze prodám se fotbalista pokoušel nakoupit velké množství marihuany a kokainu. Chtěl do toho vrazit 700 tisíc dolarů a střelit to za dvojnásobek. Teď mu místo zbohatnutí hrozí, že si deset let nedá ani touchdown. Leda by ve věznici se zvýšenou ostrahou bylo hřiště.

Tak zbytečně neriskujte, a jděte vstříc milionům přes terminály Sazky. V případě výhry vám s investováním zdarma poradí odborníci.

Zdroj foto: NBC, complex.com,
 

Přečtěte si také