Zavřít
Bilance: Délka hraní: Maximální výhra na technické hře je 500 000 Kč
obrázek plovoucího bannery loyalty
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Sazka svět

Nejdražší tetování na světě je plné diamantů. Víte, na kolik přišlo?

Nejdražší tetování na světě je plné diamantů. Víte, na kolik přišlo?

Tetování se stalo fenoménem nového tisíciletí. Zatímco dříve byly „kérky“ k vidění pouze u námořníků či trestanců, dnes už ji má pomalu každý druhý. Ne každý se ale spokojí s jen tak ledajakým vzorem. Třeba taková modelka a moderátorka z Jihoafrické republiky se může chlubit tetováním z diamantů.

Přečtěte si také: 5 nejvyšších výher, které Češi trefili v Eurojackpotu


Celý příběh se začal psát už v létě 2010. Majitel několika luxusních obchodů se šperky Schimansky, mezi jehož klienty patří například herečka Charlize Theron či americká popová zpěvačka Christina Aguilera, se u příležitosti pořádání mistrovství světa ve fotbale rozhodl vytvořit speciální míč posetý diamanty.
 

Fotbalový míč za 43 milionů

Zdobilo ho 2 640 černých a 6 200 bílých diamantů o celkové hmotnosti přesahující 3 000 karátů. Tomu odpovídala i jeho cena – 1,7 miliónu dolarů (asi 43 milionů korun), za kterou byl posléze míč prodán.

Pak přišel nápad s diamantovým tetováním. Jeho majitelkou se stala televizní moderátorka a modelka Minki van der Westhuizen. Květinový vzor obsahuje 612 bílých diamantů.

Celý proces „výroby“ tetování ramen a zad sličné Minky trval osm hodin, nicméně dobrá věc se nakonec podařila. Hodnotě diamantů a práce pak odpovídá i cena 924 tisíc dolarů, což je v přepočtu přes 23 milionů korun.
 

Otočit se k umění zády

Tetování z diamantů je opravdový unikát, který v reálném životě jen tak neuvidíte. Jiné případy netradičního tetování ale můžeme vidět třeba ve filmu. Ve francouzsko-italské komedii Tetovaný prodá Félicien Mézeray, jehož ztvárnil Louis de Funés, všechno, co jde.

Jednoho dne výhodně zpeněží i vzácnou malbu italského malíře Modiglianiho. Právě ono dílo bylo ale tetováním, které měl hlavní hrdina Legrain (Jean Gabin) na zádech.
 

Potetovaný do filmu nechoď

Naopak ve filmu Piráti z Karibiku, kde hlavního hrdinu Jacka Sparrowwa, kterého ztvárnil populární herec Johny Depp, se tetování moc nehodilo. Respektive nehodilo se právě to, kterým je okrášlen Johny Depp. A tak před každým natáčením musely filmové maskérky jeho tetování překrývat oblečením a maskovat make-upem.

Také byste si rádi pořídili novou ozdobu na tělo? Zítra se losuje Eurojackpot, kde je zrovna 290 milionů korun. Pokud jackpot trefíte, můžete si udělat i tak nákladné tetování, jehož cena přepíše anály Guinnessovy knihy rekordů.

Zajistěte si vstupenku do slosování online na tomto odkazu.

Autor fotografie: luxuryguru.cz

Přečtěte si také