obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Nejdražší ovoce světa? Hranaté melouny, kulaté hrozno nebo hrušky ve tvaru Buddhy!
Je léto, ideální čas pro vítané osvěžení melounem, požitkářské jahodové hody nebo posilování ve formě vymačkávání čerstvé pomerančové šťávy. Dávají si boháči stejné ovoce jako my ostatní? Někteří určitě, největší požitkáři ovšem sáhnou spíše po něčem exkluzivnějším.
 

Hrušky ve tvaru Buddhy

Pěstují se v Číně a do podoby Buddhovy sošky jsou tvarovány ještě na stromě za pomoci speciální formy. Cena okolo 200 korun za hrušku může vypadat přehnaně, ale říká se, že kdo okusí, může se stát nesmrtelným. Věčný život za dvě kila, to už stojí za zvážení, co říkáte?

Hranatý vodní meloun


V pomyslném hlasování o nejsvéráznější národ by Japonci rozhodně obsadili některou z předních příček. Kde jinde najdete automaty s použitým spodním prádlem, fekální muzeum nebo hranaté melouny? Ty byly až donedávna dostupné jen v Japonsku, exportovat se začaly v roce 2014. Požadovaného tvaru je dosaženo pěstováním v plastových krabicích, chuť je přitom stejná, jako u běžného vodního melounu. Vtipné je, že Japonci je většinou ani nejedí, neboť je používají místo dekorací. Cena? Necelých 20 tisíc korun.  Asi zůstaneme u kulatých…

Jahody Senbikiya Queen

Tyto jahody jsou pojmenované po obchodě, kde jsou k dostání. Prodávají se v boxech po 12 kusech, přičemž každý plod je vybírán ručně. Krabička s tuctem těchhle krasotinek vyjde na necelé 2 tisíce, nakupujícím to však očividně příliš nevadí – denně se prodá kolem 50 boxů.

Ananasy ze ztracených zahrad HeliganuJelikož se pěstují v chladné Anglii, musejí farmáři přistupovat k razantním opatřením. Aby nezmrzly, pěstují se tyto ananasy pod slámou, koňskou močí a hnojem. Každý plod roste zhruba 2 roky. Běžně se dávají darem zaměstnancům, kteří o ně pečují, odhadovaná cena na trhu se ovšem pohybuje někde okolo 40 tisíc Kč. Slušný bonus.

Mango Taiyo no Tamago (v překladu „vejce slunce“)

Máte zbytečných 70 tisíc korun? Pak si můžete dopřát hned DVĚ manga japonské provenience.  Za tuto cenu máte ovšem jistotu kvality: do prodeje se dostanou jen plody s vysokým obsahem cukru o váze minimálně 50 gramů.

Hrozny Ruby RomanDokonale kulaté, sladké jako med a velké jako ping-pongové míčky. Atributy, které šponují cenu do závratných výšin. Za hrozen tohoto japonského pěstitelského divu zaplatíte až 100 000 Kč.

Melouny Densuke a Yubari

Rozdíl Densuke oproti normálnímu vodnímu melounu? Densuke jsou větší, černé bez pruhů, vzácnější a údajně i o něco sladší (bohužel nemůžeme soudit). Každoročně je v Japonsku vypěstováno jen 10 tisíc kusů, i to přispívá k jejich exkluzivitě. Jenže za exkluzivitu se platí – v tomto případě až 150 tisíc korun.

Dalším drahým – údajně i nejsladším  a nejšťavnatějším - melounem z japonské pěstitelské školy je meloun Yubari. Ten je podobný melounu cantaloupe a nejdražší kousek byl vydražen za cenu okolo 50 tisíc korun.

Napadá vás další superdrahé ovoce? Napište nám o něm do diskuze pod článkem!

Zdroj: Fruitmold.com, Dailymail.co.uk

Přečtěte si také