obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Nejčastějšími výherci milionů jsou stavbaři
Sázíte a pořád nic? A jaké je vaše povolání? Možná je na čase změnit práci. Je totiž dokázané, že lidé některých profesí vyhrávají častěji a víc než jiní. V Británii jednoznačně vedou stavbaři. A co dělají další častí výherci? Víme to.
Pokud jste stavební inženýr, stavbyvedoucí nebo třeba architekt, budete mít ve Velké Británii největší šanci na to, stát se milionářem. Možná je to tím, že jsou to lidé, kteří rádi sázejí, možná prostě mají největší štěstí. Každopádně, v této profesi je za posledních dvacet let zdaleka nejvíc výherců – milionářů – přes tři sta.

Druhým nejčastějším výhercem je člověk pracující rukama. Za stejnou dobu je mezi nimi už víc než sto sedmdesát milionářů. Jedním z nich je třeba téměř šedesátiletý John Gill. Majitel firmy na opravu nákladních aut vyhrál rovný milion před rokem.

A teď třetí místo. Možná pro vás bude překvapením. Jsou to lékaři a zdravotní sestry. I ti narychlo vybíhají ze svých ordinací a kupují losy. Jinak by hned ze stovky z nich nemohli být milionáři právě díky sázení. Tak snad neodbíhají i od operací.

Čtveřici nejčastějších britských výherců uzavírají lidé pracující v IT. Tady už je to celkem logické, protože jde o lidi pracující s počítačem a online sázky jsou proto pro ně hračkou. Britská loterie udělala z víc než osmdesáti z nich milionáře. Zajímavý je příběh sedmi kolegů z Liverpoolu. Každý z nich vyhrál přes šest milionů liber.

Nezoufejte, ani pokud se živíte třeba uklízením. V Británii pěkné páté místo.
Každopádně sázejte, ať už se živíte čímkoli. V Česku zatím žádná taková statistika stejně není a náhoda je nevyzpytatelná.

Přečtěte si také