obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Nechcete moc utrácet? Nenoste peněženku
Jedna věc je vyhrát a mít spoustu peněz, druhá věc je umět dobře hospodařit. A s tím můžete začít už dnes. Tento dobrý návyk se vám nikdy neztratí. Chce to disciplínu, ale dá se to zvládnout. Takže jak zbytečně neutrácet? Inspirujte se…

1. Nenoste peněženku

Trik, který zaručeně pomůže, ale nesmíte ho dělat příliš často. Jinak se vám může stát, že s vámi přestanou přátelé chtít chodit na pivo. Sem tam se to ale vyplatí. Všichni si totiž až příliš často kupujeme věci, které nepotřebujeme. Tím, že nebudete mít čím zaplatit, získáte čas a třeba dojdete k názoru, že byste jen zbytečně utráceli. A ouha. Pár stovek nebo i tisíc je doma.

2. Vyfoťte si lednici

Nakupte si základní potraviny a dejte je do lednice. Tu si vyfoťte. Vtip je v tom, že až budete příště bloudit po obchodě, na fotce přesně uvidíte, co koupit. Nic navíc. To se vám bude hodit hlavně ve chvílích, kdy nakupujete hladoví. S kručícím břichem totiž během chvíle tlačíte plný vozík, ve kterém máte suroviny na deset obědů pro celý dům.

fridge.jpg

3. Vraťte kreditní kartu

Na první pohled se to nezdá, ale občas si neuvědomíme, že na této kartě máme jen půjčené peníze. Přitom je tak snadné je utratit, ale s vracením otálíme a úroky naskakují. Pryč s ní.

4. Vyvarujte se drahým obědům

Jistě v okolí svého pracoviště najdete restaurace s nabídkou denního menu. Díky výhodnějším cenám ušetříte měsíčně několik stovek korun. Pokud jste schopni připravit si jídlo doma a obědvat tzv. z krabiček, zůstane vám v peněžence ještě více. Ale určitě si čas od času dopřejte kulinářský zážitek. Když chcete někoho například pozvat na rande, guláš se šesti na tácu v závodní jídelně nikoho příliš neoslní.

5. Cukry do kapsy

A co teprve, když si před svou vyvolenou začnete cpát cukr od kafe do kapsy. Toto je evergreen, který už snad máme za sebou. Pokud to ale budete chtít vzít opravdu vážně, je to způsob, jak ušetřit. Ale hlavně nenápadně!

Zdroj foto: Pixabay.com

Přečtěte si také