obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Nechce se vám do jarního úklidu? Australan při něm našel miliony
Losy nebo tikety nalezené při úklidu, o tom bychom mohli psát pravidelně. Nejnovějším šťastlivcem je muž z Austrálie, který našel ztracený tiket při úklidu svého vozu.
Jaro je tady a s ním i ne zrovna oblíbená „tradice“ v podobě jarního úklidu. Následující příběh z Austrálie může posloužit jako účinná motivace. Vypráví o muži, jemuž se úklid vyplatil doslova milionově. Když si totiž během víkendu dělal pořádek v autě, našel v kufru loterijní tiket s výhrou přesahující jeden milion australských dolarů (v přepočtu 19,8 milionů korun). Výherce se už pohřešoval 414 dní a v médiích se nemluvilo o ničem jiném.
 
Výherce, jenž si přál zůstat v anonymitě, si vsadil v lednu minulého roku, ale tiket zapomněl v tašce s nákupem. „Dávám do tašky kartónový obal od piv, abych ji zpevnil. Ani jsem netušil, že by tiket mohl být pod kartónem,“ komentoval nález výherce a dodal, že se cítí trochu hloupě, jak se mu povedlo výherní tiket zašantročit.
 
Stačilo málo a příběh nemusel mít šťastný konec. „Jsem rád, že jsem tu starou tašku nevyhodil do koše. Ve svém životě už jsem natropil spoustu hloupostí.“ Vyhození dvaceti milionů do koše mezi ně naštěstí nepatří, a tak se může radovat z astronomické výhry. Nejen výherce, ale i jeho rodina, se kterou se hodlá o miliony rozdělit. Dětem pomůže splatit hypotéky a vnoučatům zaplatí studia.

Z nalezeného losu se raduje i majitel novinového stánku v newcastleském obchodním domě, kde byl výherní tiket vydán. „To byste nevěřili, kolik lidí se tu bylo ptát, jestli už se přihlásil výherce,“ postěžovala si majitelka stánku Cheryl Tuckermanová. Teď už jim konečně může odpovědět kladně a přihodí veselou historku navrch.

Přečtěte si také