Nechali práce, koupili zříceninu a staví z ní svůj vysněný zámek
Australský manželský pár si splnil sen o životě na zámku. A nejen to, na stejném místě i pracuje. Francouzské chateau totiž manželé zcela renovují. I takhle může vypadat štěstí.
Někdo může snít o životě na zámku, ale u toho také jenom zůstane. A to může klidně vyhrát v loterii. Mít obří palác je nejen náročná věc na pořízení, ale i na údržbu. Jedna Australská rodina se tohoto snu však nehodlala vzdát a vzala věci pěkně od podlahy – koupili totiž naprostou ruinu, o kterou se desítky let nikdo nestaral.

gudanes_02.jpg

Karina a Craig žili nedaleko Perthu v Austrálii. Oba byli ze svých zaměstnání docela dobře zajištění. Karina pracovala jako účetní, Craig jako chirurg. V roce 2011 se jim v hlavě zrodil nápad, že by chtěli žít ve Francii. Hledání ale bylo únavné. Když to chtěli vzdát, jejich 16letý syn objevil na internetu Chateau de Gudanes. Náhle bylo rozhodnuto. Tohle bylo ono.
 
Letěli přes půlku světa a pak jeli dalších 700 kilometrů, aby viděli svůj vysněný dům. Kdybyste na stejném místě stály vy, nejspíš byste ani nešli dovnitř, jaká to byla ruina. A pokud ano, zůstala by vám v ruce klika i s dveřmi. V devadesátých letech minulého století měl majitel ambice proměnit zámek v luxusní apartmány, ale tomu zabránili památkáři. Zámek chátral.

gudanes_03.jpg

Dezolátní stav však manžele neodradil. Ba naopak, byl pro ně výzvou. Nechali svých zaměstnání, odstěhovali se do Francie a začali renovovat. Postupně tedy na vlastní pěst opravují dům, jehož základy sahají až do roku 1741. Smlouvu o koupi podepsali v roce 2013 a od té dobry pracují. Svoje počínání a pokroky pak sdílí na internetu.
 
Byla to láska na první pohled. Jak jsme přijížděli k vesnici a viděli zámek, podívali jsme se jeden na druhého a, bylo to jako u oltáře,” popisuje první dojmy Karina. A není v tom sama, renovace si získala celou řadu fanoušků, kteří rodinu sledují na internetu. Na Facebooku má téměř 400 tisíc fanoušků, na Instagramu pak sleduje fotografie 230 tisíc lidí.
 
Napsali bychom, že někdy ke štěstí stačí relativně málo. Kdyby tedy manželé nemuseli na svém chateau pracovat sedm dní v týdnu po celý rok.
 

Přečtěte si také