obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Náctiletý bordelář uklidil a vyhrál
Mámy vědí, proč své ratolesti cepují k úklidu jejich pokojíčků. Ačkoli uznáváme, že kdyby věděly, že někde v tom explozivním chaosu se ukrývá výherní loterijní tiket, asi by děcka hodily na mráz a s nadšením vygruntovaly za ně.

Matka devatenáctiletého Ryana Kitchinga ze skotského Midlothian toho měla tak akorát dost. Mladého muže seřvala na tři doby a poručila úklid. A když máma poručí, ani devatenáctiletý drsňák nesmí odmlouvat. Jakmile oblečení zmizelo ze země do komínků ve skříni, časopisy do knihovny a odpadky do koše, nově odhalená podlaha vydala tajemství v podobě dvanácti loterijních sázenek. A světě div se, jedna výherní na v přepočtu téměř 1,7 milionu korun. Ta se mu na podlaze válela už bezmála měsíc.

Trvalo to, ale nakonec gruntoval

„Matka prudila celé týdny. Prej abych si uklidil. Tak jsem poslechl a našel ty sázenky,“ vysvětluje Ryan. Jedním dechem dodává, že se je v zápalu úklidového nadšení už chystal vyhodit, ale něco mu v tom zabránilo. Místo toho je zkontroloval a byl rád, že v 19 ještě nečelí takovému riziku infarktu. Přece jen je šok najít skoro dva miliony korun a ještě vědět, že jste je skoro udupali, téměř vysáli a na poslední chvíli odložili jejich vyhození.

Expřítelkyně? Pustila mě, její chyba!

A co na to výherce? „Nejšťastnější den mýho života. Až mě příště máma řekne, abych uklidil, udělám to bez odmlouvání! Co si koupím? Tatík chce, abych investoval, takže asi nějaká nemovitost a tu pronajmout. Ještě nějakou dobu ale plánuju žít s rodiči, máma dobře vaří,“ šprýmuje Ryan a jedním dechem dodává: „Přítelkyně mě nedávno poslala k vodě, teď jí to asi bude mrzet, checht.“

Přečtěte si také