obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Na palubovce s basketbalovou repre
Basketbalový hit reprezentační sezóny, zápas ČR a USA, byl výjimečný pro řadu basketbalových fanoušků, ale najde se hned 24 dětí, pro které byl přímo nezapomenutelný. Copak by šlo zapomenout na chvíli, kdy před zraky spousty fanoušků v Tipsport Areně a před televizními kamerami vstupujete na basketbalovou palubovku po boku Kateřiny Elhotové, Evy Vítečkové či snad nejlepší basketbalistky světa Diany Taurasi a dalších hvězd českého a amerického basketbalového nebe?

Každá z 24 hráček si na hřiště přivedla jedno z dětí, kterým pomáhá Česká olympijská nadace plnit jejich sportovní sny.

Neopakovatelný zážitek získaly děti díky podpoře České olympijské nadace. „Na palubovku nastoupí 24 dětí, které nadace podpořila finančně a dnes jim ve spolupráci s českou basketbalovou reprezentací splní jejich sportovní sen. Tyto děti vyrůstají v sociálně slabších rodinách nebo v dětských domovech,“ uvedla Martina Voříšková z České olympijské nadace.

Projekt Česká olympijská nadace, jejímž hlavním partnerem je Sazka, podporuje sportovce ve věku 6 – 18 let a mezi její patrony patří olympijští medailisté z Vancouveru, Londýna a Soči. Od konce roku 2012 rozdělila mezi necelé čtyři stovky dětí více jak dva a čtvrt milionu korun. Pomoc ale nemusí být zdaleka pouze o finančních prostředcích, jak dokazuje příklad úterního večera.

„Více jak polovina zúčastněných dětí se aktivně věnuje basketbalu, ostatní děti provozují jiné sporty, ale jejich přáním bylo setkat se s hráčkami basketbalu. Kdo ví, na koho z těchto dětí udělají naše reprezentantky takový dojem, že nadchnou k basketbalu další děti,“ uvádí Voříšková důvod, proč si basketbalistky v úterý poslechnou hymny netradičně ve dvojnásobném počtu.

Přečtěte si také