obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Na frekvenci pozitivních vln
Nic prý není náhoda. Jak to jde dohromady se sázením? Zdá se, že těžko. Jak to ovlivňuje křížkování políček, stírání losů, jež nesou lidem štěstí?

V chytrých knihách se totiž píše, že psychika ovlivňuje náš život daleko více, než člověk dokáže přiznat, uvědomit si. A že víra v cokoli to cokoli jasně přitahuje. Platí také, že být dobře naladěn znamená život zvládat daleko snadněji a s větším úspěchem. Přemýšlím nad tím, kudy chodím. Jak být v pohodě, jak být přející, optimistická, šťastná a šířit to kolem sebe? A dostat se na frekvenci, která mi konečně dovolí okusit ten slastný pocit, kdy člověk pobíhá před televizí, nekoordinovaně poskakuje a vykřikuje citoslovce, jež by nevymyslel ani autor hororu? Prostě projančit si ten neuvěřitelný okamžik překvapení, kdy vyvádíte naprosto nedefinovatelně, bláznivě, sršíte radostí a neumíte přemýšlet, hlava to nebere. Vyhrát a šílet!

Ano, ano, chtěla bych vědět, jak přivolat výhru. Říká se, že psychika ovlivňuje vše, a že přání intenzivně prožívané se stává skutečností. Že věřit v cokoli je základem toho, že se věc podaří. A tak to zkouším. Ne že bych si přála topit se v penězích, ale proto, že přesně vím, co bych s nimi udělala. Radost svým blízkým. Užila bych si radost z jejich radosti. Položila bych také základy k odpovědi na otázky existenční jistoty a podarovala prostor k tomu, aby mé potomstvo mohlo dělat to, co ho láká a také investovat do projektů, které mají smysl a lidem přinesou užitek.

Znamená to cítit lásku k penězům, dočetla jsem se. Ale ne takovou, která je sestrou hamižnosti. Tím klíčem je láska k životu, k práci, tvoření hodnot. Vím, zní to jako klišé, ale na síle pozitivního myšlení přece jen něco je.  Jistá nositelka Nobelovy ceny míru napsala, že nejde o to, kolik dáváme, ale kolik lásky do toho dávání vložíme.

Asi na tom něco bude. Údajně všemi penězi na světě hýbe přitažlivá síla lásky a každý, kdo vydává lásku tím, že se cítí dobře a přeje to i druhým, působí na peníze jako magnet. Přitahuje je. Nejzávažnější příčinou, která brání čemukoli dobrému a ještě lepšímu je vysílání negativních pocitů, když se člověku nedostává úspěchu. Je proto vhodné najít způsob, jak mít ze svého já dobrý pocit a dostat se na nejvyšší frekvenci pozitivismu. Pracuji na tom, jak jen mohu.

Přečtěte si také