Zavřít
Bilance: Délka hraní: Maximální výhra na technické hře je 500 000 Kč
Sazka svět

Na dovolené nepracujte! Poradíme, jak na to…

Na dovolené nepracujte! Poradíme, jak na to…
Je šest hodin ráno. Místo užívání si liduprázdné pláže sedím na záchodě s notebookem na klíně a telefonem v ruce. Šeptám, abych nevzbudila manžela a zároveň zakrývám rukou mikrofon, aby ostatní z telekonference neslyšeli, jak chrápe…
Podobnou situaci zažívají na dovolené mnozí lidé. A je to špatně! Jak se tedy správně chovat, abyste si užili dovolenou. Co dělat, když nemůžete telefon vypnout nebo ho prostě hodit do tyrkysového moře a nechat se unášet letním večerem.

Mnoho lidí prostě nedokáže vypnout mobil. Bojí se, aby si jejich nadřízení nemysleli, že na práci kašlou. Přesto, zkuste to. Naberete mnohem víc energie a po dovolené vašemu pracovnímu tempu bude stačit opravdu málokdo.
 
  • Pokud nejste schopni takto razantního řešení, nezoufejte, pořád se dá dovolená zachránit. Emaily aspoň nečtěte každý den. A když už to musí být, rozklikněte je vždycky večer. Ráno byste mohli mít větší chuť je začít i řešit a dopoledne bude pryč.
 
  • Do zprávy – jsem mimo kancelář – nikdy nedávejte svůj mobil, spíš uveďte telefon nebo emailovou adresu svých kolegů. Však jim to vrátíte, až si budou užívat zase oni.
 
  • Pokud už musíte komunikovat, zkuste to nejdříve sms zprávami, volání nechte až jako opravdu poslední možnost. To už totiž můžete rovnou sedět v kanceláři.
 
  • Jedno ale určitě na dovolené v Česku dělat můžete – sázet! Tak do toho, ať můžete příště vyrazit do ještě exotičtějších míst. Držíme palce!

Přečtěte si také