obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Muž vyhrál, noční šichtu strávil plánováním
Šťastlivec z města Bourne v hrabství Linconshire na východě Anglie se o výhře 10,5 milionu korun dozvěděl z mobilu během noční směny. Celou noc pak plánoval, jak s penězi naloží.
Lee Pick je údržbář a své noční směny tráví sám. Proto o pauze zkoušel štěstí v jedné z britských instantních loterií. Když se v 1 hodinu ráno z obrazovky mobilu dozvěděl o svém štěstí, měl co dělat, aby manželku a pět dětí nevzbudil a nevykřičel jim novinu rovnou do telefonu. Udržel se, ale byla to muka. „Zbytek směny jsem strávil v naprosté nervozitě. Obával jsem se, že by mohlo jít o podvrh, to mi ale nezabránilo v brouzdání na internetu a výběru všeho, co si za výhru koupím: domy, karavany i zahraniční dovolené, projel jsem všechno,“ líčí šťastný Lee.

Nakonec však vybral čtyřpokojový domek, o němž už dávno se ženou snili a rovnou si ho u majitelů zarezervoval. Po návratu domů se nerozpakoval a na ženu vše vybalil bez přípravy. V šoku, leč šťastná jako blecha, se mu vrhla kolem ramen. Na počátku roku se přestěhovali a teď žijí spokojeně s vědomím, že mohou zajistit budoucnost nejen sobě, ale i svým pěti dětem.

Přečtěte si také