obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Muž našel sázenku na půl miliardy ve špinavém prádle
Uklízet se vyplatí. A nebo ještě lépe – svoje sázenky si ukládejte na bezpečné místo. Nikdy nevíte, jestli jste nevyhráli miliony…
Kontrolovat prádlo před praním, to dělá každá dobrá hospodyňka (ženská i mužská). Zapomenutý kapesník může zašpinit celou várku prádla a taková zapomenutá mince zase poškodí buben. A co zapomenutý tiket? Ten rozhodně zničí vaše sny…

Padla jeho čísla, aniž by o tom věděl

Své by mohl vyprávět Jimmy Smith (69), který v koši se špinavým prádlem našel výherní tiket na částku 24 milionu dolarů. Jimmy tiket vsadil v květnu 2016, strčil jej do kapsy a zcela na něj zapomněl. Losování, které pak proběhlo 25. května, zřejmě zcela ignoroval.

A tak mu utekla informace, že byla tažena čísla 05, 12, 13, 22, 25, 35, tedy přesně taková, jaká zaškrtal na svém tiketu. Ačkoliv organizátoři loterie moc dobře věděli, kdy byla sázenka podána, už se jim nedařilo zjistit, kdo je jejím majitelem. A čas ubíhal…

Možnost přihlásit se k výhře přitom mají výherci pouze jediný rok a Jimmy svůj tiket našel pouhé dva dny před jeho propadnutím. Nebudeme úplně rozebírat, jak dlouho měl špinavé prádlo ve skříni, a zaměřme se na fakt, že mu málem uteklo 24,1 milionu dolarů.

Až na výzvu loterie zkontroloval sázenku

Svoje staré věci začal bývalý pracovník bezpečností služby kontrolovat až po urgencích samotné loterie. Ta pravidelně informovala o tom, že si výhru v hodnotě více jak půl miliardy korun ještě nikdo nevybral. Tato upozornění zachytil i pan Smith a tak začal hledat.

„Vidím to, co si myslím, že vidím?“ Ptal se sám sebe, když tiket s vítěznými čísly našel ve staré košili. Několik minut stál a pak šel k oknu nadýchat se čerstvého vzduchu, aby se ujistil, že nemá halucinace. V kalendáři tehdy bylo datum 23. května.

Jimmy Smith, jehož příběh přinesla nedávno zahraniční média, není jediným podobným šťastlivcem. Připomeňme si muže, jenž výherní sázenku našel při úklidu auta. Určitě tak doporučujeme tikety ukládat na bezpečné místo – do hrníčku nebo alba fotografií, jak to činí i výherci Sportky.

A nebo si vsaďte online! Elektronicky můžete podat Sportku, Eurojackpot, Euromiliony nebo Kasičku.

Přečtěte si také