Zavřít
Bilance: Délka hraní: Maximální výhra na technické hře je 500 000 Kč
obrázek plovoucího bannery loyalty
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Sazka svět

Mrakodrap Burdž Chalífa vs. pyramidy. Co bylo dražší?

Mrakodrap Burdž Chalífa vs. pyramidy. Co bylo dražší?
Stojí stovky miliard nebo dokonce biliony korun - nejdražší stavby na světě. Jde o částky, které si ani neumíme představit. Pojďme si ale pro zajímavost srovnat dvě zdánlivě neporovnatelné stavby. 
Postavme vedle sebe současnou nejvyšší budovu v Dubaji, mrakodrap Burdž Chalífa a egyptské pyramidy. 


 
Pokud jste odpověděli za a) tak vězte, že jde o budovu s téměř 190 patry vysokou 828 metrů. Náklady na její stavbu se odhadují na více než 31 miliard korun.
 

burj-khalifa-2212978_1920.jpg

Ptát se vás, jestli byste chtěli být pohřbeni v pyramidě, nebudeme. Bezpochyby jde ale o neuvěřitelné stavby, které stojí za vidění. Náš dotaz proto míří jinam.
 

 
Mimochodem, pokud jste odpověděli za c), možná byste si měli vsadit, ať se můžete jet přesvědčit na vlastní oči. Než vyrazíte, bude vás třeba zajímat, že nejstarší pyramida byla postavena v 27 století před naším letopočtem. Nejvyšší pyramida pak měří 137 metrů.
 
A na závěr odpověď na naši úvodní otázku v titulku. Spočítat, kolik taková pyramida stála, je dost těžké, ne-li nemožné. Přesto společnost Turner Construction Company odhadla, že stavba vyšla zhruba na miliardu dolarů, přes dvacet miliard korun, tedy byla o jedenáct miliard levnější, než mrakodrap v Dubaji.

Zdroj foto: Pixabay.com

Přečtěte si také