Vklad Zavřít
Více informací
Méně informací

Zkuste si také

Mrakodrap Burdž Chalífa vs. pyramidy. Co bylo dražší?

07.06.2018 / 09:00
Stojí stovky miliard nebo dokonce biliony korun - nejdražší stavby na světě. Jde o částky, které si ani neumíme představit. Pojďme si ale pro zajímavost srovnat dvě zdánlivě neporovnatelné stavby. 
Postavme vedle sebe současnou nejvyšší budovu v Dubaji, mrakodrap Burdž Chalífa a egyptské pyramidy. 

Co se vám líbí víc?
 
54%
 
40%
 
4%

 
Pokud jste odpověděli za a) tak vězte, že jde o budovu s téměř 190 patry vysokou 828 metrů. Náklady na její stavbu se odhadují na více než 31 miliard korun.
 
Ve kterém patře mrakodrapu byste chtěli bydlet?
 
65%
 
30%
 
5%

burj-khalifa-2212978_1920.jpg

Ptát se vás, jestli byste chtěli být pohřbeni v pyramidě, nebudeme. Bezpochyby jde ale o neuvěřitelné stavby, které stojí za vidění. Náš dotaz proto míří jinam.
 
Viděli jste na vlastní oči egyptské pyramidy?
 
52%
 
20%
 
28%

 
Mimochodem, pokud jste odpověděli za c), možná byste si měli vsadit, ať se můžete jet přesvědčit na vlastní oči. Než vyrazíte, bude vás třeba zajímat, že nejstarší pyramida byla postavena v 27 století před naším letopočtem. Nejvyšší pyramida pak měří 137 metrů.
 
A na závěr odpověď na naši úvodní otázku v titulku. Spočítat, kolik taková pyramida stála, je dost těžké, ne-li nemožné. Přesto společnost Turner Construction Company odhadla, že stavba vyšla zhruba na miliardu dolarů, přes dvacet miliard korun, tedy byla o jedenáct miliard levnější, než mrakodrap v Dubaji.

Zdroj foto: Pixabay.com
Logo Sazka - Bude to jen chvilinka
Zavřít   ✕ Pokud právě nejste přihlášeni na Facebooku nebo vám ještě nebylo 18 let, fanouškovská stránka se bohužel nezobrazí. Děkujeme za pochopení.
Pokračovat Zpět