obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Mít za souseda miliardáře
Jaké to může být, když máte za souseda miliardáře? Spousta lidí si to asi nedovede představit, dokud to nezažije, ale zkoušeli jste se nad takovým scénářem někdy zamyslet? Někoho asi napadne, že se to jednoduše nemůže stát, protože miliardáři se sdružují ve skupinkách a mezi obyčejné lidi by se přece nepřestěhovali. Nicméně stát se to může a je dobré být připraven a nebýt překvapen. Ostatně naproti žluté americké rodince Simpsonových se taky přistěhoval George Bush a všichni se potom divili.

Tak si to pojďme společně projít… Pokud se miliardář, říkejme mu třeba Alfréd, přistěhuje k Vám do ulice, pravděpodobně se nechce družit s ostatními miliardáři. Chce se družit s obyčejnými lidmi. A nechce, aby na něj sousedé nahlíželi přes prsty, bude si je tak předcházet. Alfréd už je tedy od této chvíle Váš kamarád a tímto Vám vzniká nespočet následujících výhod: Alfréd se přijde představit a přivítat. Přinese Vám košík čerstvých muffinů, dámám pugét růží a pozvánku na přivítací zahradní párty. Alfréd má totiž velikou zahradu.

Výhoda samozřejmě bude, když budete jediní Alfredovy sousedé široko daleko. Budete si totiž moct užívat tyto výsady sami. Na již zmiňované zahradní slavnosti omrknete Alfrédův bejvák – osm ložnic, dvanáct koupelen, dva bazény a saunu. V tento moment se samozřejmě budete chovat nenuceně, nebudete se ničemu divit a všechno, co tam uvidíte, pro Vás bude normální. Protože Alfrédovi to normální připadá. A to je klíčem k jeho srdci – musíte mu dát pocit důvěry a dopřát mu rameno, na kterém se, v případě nouze, nebude bát vyplakat.

Teď Vám Alfréd plně důvěřuje. Když bude osamocený, pozve si domů Vás, vždycky tam bude mít basu piv, obří televizi a když bůh dá, tak i kino plátno, na kterém se spolu budete dívat na fotbal.

Když se bude cítit nesvůj, pozve Vás zase, dáte mu radu, kterou potřebuje, vyřešíte jeho bolístky v jeho bazénovém baru se všemi druhy rumů, které existují.

Když si koupí nepadnoucí oblek, daruje Vám ho. Daruje Vám ho možná jen proto, že se mu tahle barva nehodí k ponožkám, ale on si všiml, že Vám by mohla.

Když se Alfréd bude nudit, naloží Vás do svého letadla a poletíte omrknout třeba Barcelonu, protože tam prostě zná vynikající bar a zrovna dneska by se mu tam asi chtělo A navíc je dneska ten fotbal, ale nemá s kým jet…

Takže pokud si myslíte, že mít za souseda miliardáře je otrava, zkuste se na to podívat z jiného úhlu a třeba zjistíte, že to vlastně může být docela fajn. Tak pokud se v sázení čísel nedaří Vám, držte palce svým sousedům, možná z toho pro Vás nakonec taky něco kápne.

Přečtěte si také