obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Milionový ohoz
Šaty dělají člověka a milionáře obzvlášť. Jak se asi žije s pocitem, že můžete svůj šatník obohatit takřka o cokoliv? Kdo o tom někdy nesnil? Představte si, že si můžete obléknout třeba nejdražší šaty na světě. A pokud platí, že diamanty jsou nejlepšími přáteli každé ženy, tyto šaty už nesundáte.

A nemusíte se bát, že budete příliš vyzývavá. Nejsou to totiž klasické šaty, ale abaya. Tedy druh oděvu, který nosí ženy na veřejnosti v některých muslimských zemích.

Nejdražší na šatech je vzácný rudý diamant. Zvedá totiž cenu zhruba o 145 milionů korun. A na ozdobu tam není sám. Společnost mu dělá padesát bílých diamantů a padesát černých. Dalších bezmála 1900 kamenů je zasazeno do platiny a poskládáno do květů. Šité jsou ručně - jak jinak, než zlatou nití. Až půjdete okolo reflektorů, není vyloučeno, že z toho třpytu někomu přivodíte epileptický záchvat. 

Pokud má žena na sobě nejdražší šaty na planetě, je jasné, že ani její doporvod nemůže být za šupáka. Když už, tak už. Nejdražší oblek na planetě ušil návrhář Alexander Amosu. Kromě toho, že je drahý, je taky pekelně pohodlný. Látka ja utkána z té nejluxusnější vlny lam a arktických pižmoňů. Jemné proužky jsou opět vytvořeny diamanty. Stejně, jako knoflíky. V čistírně z vás budou mít radost. Oproti oděvu vaší partnerky jsou ale skoro zadarmo - zaplatíte v přepočtu zhruba dva miliony korun. A ještě budete ladit do černé.

 

Samozřejmě, že se dá koupit ještě dražší oblek. Ale ten je podle fotografií zelený, a nechcete přece vypadat jako třpytící se myslivec. 

 

Je ale možné, že si na vysokou krejčovinu nepotrpíte a nedáte dopustit na džíny. I tady je možné pořádně provětrat peněženku. Nejdražší pánské džíny vyrobila značka Dussault. Jmenují se Trashed Denim a prodávají se za čtvrt milionu dolarů (asi 4 miliony korun). Vyrobeny jsou ručně, několikrát prané a barvené. Aby byl luxus čitelný na první pohled, jsou ještě dozdobeny růžovým zlatem, a nebo rubíny.   

 

Dámské zase dělá značka Secret Circus Clothing. Je to tmavě modrá klasika, ale s patnácti vzácnými diamanty na zadní kapse. I proto se prodává asi za 20 milionů kroun. Ideální je pořídit si k nim i hospodyni, která je bude ručně prát a žehlit. Lovit diamant zaseklý ve filtru pračky, to dokáže zkazit den. 

 

FOTO: english.alarabiya.net, lookingtop10.com, trendymods.com, trendhunter.com

Přečtěte si také