obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Milionářů už je víc než za celý rok 2014
Sazka etos vygenerovala rekordní počet milionářů v historii českých loterií. Noví milionáři přibývají díky loňské úpravě Sportky a zavedení jackpotu v prvním pořadí, ale taky díky Eurojackpotu.

Zatímco v průběhu celého roku 2014 vyhrálo u Sazky částku vyšší než milion korun celkem 106 sázejících (rozdělili si celkem 911 444 888 korun), v roce 2015 už se z výhry převyšující milion korun radovalo celkem 109 milionářů a jeden miliardář. Sazka tak letos jen na výhrách převyšujících milion korun vyplatila už téměř 3 miliardy. Výrazný podíl na této částce má především výhra v Eurojackpotu, díky které si šťastný sázející z Pardubicka přišel na 2,466 miliardy korun. „Jsme rádi, že díky úpravě Sportky vyhrávají v průměru dva lidé týdně víc než milion korun, a tak se rozšiřuje možnost plnit si své sny pro více lidí,“ říká Veronika Marková, tisková mluvčí Sazky.

Loterie v Čechách hrajeme od středověku, nikdy nebyly štědřejší

Počátky organizovaných loterií v Česku se datují do 16. století. Napříč minulostí loterie přečkaly jak změny režimů, tak také řadu politických překážek. Nikdy dříve nevzniklo na českém území díky loterním hrám během jediného roku tolik milionářů, jako právě letos.

Počty milionářů produkované loterií začaly růst především po roce 1989. Poslední tři roky byly pro legendární hru Sportka klíčové: v roce 2011 vygenerovala 75 milionářů, v roce 2013 87 milionářů, o rok později už více než 100. A nyní, tj. pět měsíců před koncem roku, překonala loňské maximum čítající 106 výherců nad milion korun.

Miliony se vyhrávají hlavně ve Sportce a v Eurojackpotu

Na milionových výhrách v roce 2015 se podílela především Sportka s doplňkovou hrou Šance, která letos zatím vygenerovala 60 milionářů. „Významným důvodem rekordního počtu milionářů je samozřejmě také loňské zavedení Eurojackpotu a Plus Mega. Od 8. května do 12. června 2015 se každý sázející Eurojackpotu v Česku automaticky zapojil do hry Plus Mega, kdy bylo každý pátek na základě 7místných kódu sázenek vylosováno pět výherců. Ti si odnesli výhru 1 milion korun,“  vysvětluje nárůsty milionových výher Veronika Marková a dodává: „Do konce letošního rekordního roku očekáváme, že hry Sazky vygenerují celkem víc než 160 nových milionářů“.

Nejvíce dosavadních milionových výher v roce 2015 putovalo na účty sázejících z Prahy (20) a středočeského kraje (15), nejméně milionářů Sazka zatím letos vygenerovala na Plzeňsku (4) a v jižních Čechách (2).

Přečtěte si také