obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Milionáři za pár korun
Psal se březen roku 2010. K výhře 46 750 407 korun ve Sportce stačil jeden jediný sloupeček. Dva přátele v důchodovém věku se už desítky let skládají a týden co týden sázejí svá čísla: 3, 8, 11, 23, 36 a 45.

 První tah nedělního losování Sportky jim přinesl každému přes 23 milionů korun. Aby se tak vysoký Jackpot rozdělil mezi dva přátele pěkně na dvě poloviny díky jedinému vsazenému sloupečku, to už se nestalo pěknou řádku let.

„Na kombinaci uvedených šesti čísel jsme vyhráli pouze jednou nebo dvakrát páté pořadí. Chtěl jsem čísla před rokem změnit, ale vyhráli jsme ve čtvrtém pořadí a můj kamarád mi to zakázal,“ vypráví jeden z přátel.  

Další milé překvapení čekalo na výherce, když zjistili, že z výhry nemusí platit žádné daně. O tom za jakých podmínek se milionové výhry předávají, neměli totiž ani tušení.

„I při pomyslném odečtení předpokládané daně jsme se neustále domnívali, že jsme vyhráli obrovskou částku a z neuvěřitelné sumy peněz máme takovou zvláštní „třesavku“. Rozhodně nepřestaneme společně sázet, i když zřejmě konečně dojde na má slova a čísla změníme.“ dodává nový milionář.  

Přečtěte si také