obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Milionáři touží po chudé Popelce
Zatímco většina milionářek vyhledává stejně bohaté či zámožnější protějšky, preference milionářů mužů se v tomto ohledu liší.
Aktuální studie internetové seznamky pro dolarové milionáře MillionaireMatch.com se snažila odhalit ideální prototyp partnera zámožných lidí (žen i mužů). V rámci průzkumu bylo dotazováno téměř 15 000 zaregistrovaných členů výše zmiňované seznamky. Výsledky přitom odhalily, že zatímco zhruba 4/5 bohatých mužů (79,6 %) preferují spíše „chudší“ partnerky, většina bohatých žen (84,5 %) chce randit s člověkem, který je na tom materiálně podobně – dalším milionářem.
 

Muži chtějí křehkou a zranitelnou bytost

Jedním z důvodů, proč milionáři preferují chudší dívky, může být to, že touží po partnerce, o níž by mohli pečovat. Finančně nezávislí muži se o své bohatství touží podělit. Ženy milionářky to mají jinak. Nechtějí chudé muže, nechtějí se o nikoho starat a dávají přednost partnerům slibujícím podobnou finanční stabilitu.

Průzkum se zabýval také eventuálním manželstvím. I zde byly ženy milionářky daleko opatrnější. Celých 82 % z nich by v případě vstupu do svazku manželského požadovalo sepsání předmanželské smlouvy, u mužů to bylo jen 17,4 %.

Kdybyste byli dolaroví milionáři, hleděli byste při hledání partnera na majetek nebo by vám to bylo jedno?

Přečtěte si také