obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Milionářem snadno a rychle? Zkuste loterii!

Ani celý život by většině Čechů při stávajícím příjmu nestačil k naspoření milionu korun. Vyhrát v loterii je tak - spolu s dědictvím - jednou z mála možností, jak se rychle (a legálně) dostat k velkým penězům. Není divu, že se řada českých milionářů k bohatství vydala právě touto cestou.

Česká republika je na tom z hlediska počtu milionářů poměrně štědře. Podle loňských zpráv firem Capgemini a RBC Wealth Management v ČR žije rekordních více než 21 400 DOLAROVÝCH milionářů. Těch korunových je zde samozřejmě ještě mnohonásobně více. A spousta z nich za to vděčí loterii. Stačí se podívat na hru Sportka, kde Sazka od začátku roku vyplatila celkem 75 milionářů. Jejich celková hodnota? Převratných 745 875 125  korun.

Počet milionářů z produkce Sazky přitom utěšeně bobtná. Zatímco v roce 2014 si na „mega“ a více přišlo 106 hráčů, v loňském roce šlo už o 288 hráčů. A neopomeňme ani onoho miliardáře, který si v Eurojackpotu přilepšil o 2,466 mld. korun!  

Daněmi výherce neděsíme

Sázející například v USA to nemají nikterak jednoduché. V případě výhry v loterii totiž stojí před rozhodnutím, zda inkasují finanční obnos okamžitě, ovšem s patřičným zdaněním, nebo celou částku, ale ve splátkách rozdělených do 26 let. Problém je v tom, že chtějí-li výhru vyšší než 5 000 dolarů vyplatit na ruku a užít si jí hned, zaplatí státu minimálně 28 % na federální dani. U vyšších částek pak do hry při výpočtu federální daně vstupuje i to, kolik výherce vydělává a nakonec je třeba připočíst také případnou daň státu USA, v němž bydlí. Ve finále tak šťastný výherce může přijít až téměř o polovinu své výhry ještě předtím, než jí vůbec uvidí!

Výherci loterií Sazky z České republiky mají v tomto ohledu klid. Úspěšní sázející zkrátka obdrží celou částku plně osvobozenou od daně z příjmu. V případě výhry tak nečelí zbytečnému stresu. A můžou třeba na Havaj!

Lidé milují postupku!

Pokud sázíte Sportku a nemáte svou šťastnou kombinaci čísel, možná byste se mohli inspirovat jinde. Tuze zajímavé je například mezi sázejícími nejoblíbenější šestičíslí: 1, 2, 3, 4, 5, 6. Ačkoli tato kombinace zatím nebyla nikdy vylosována, v nedělním slosování jí pravidelně vyhlíží až 1 000 sázejících, ve středečním pak 800. Přibližně stejný počet hráčů pak věří ve šťastné číslo 7 a jeho násobky, na tiketu tak obvykle mají následující kombinaci: 7, 14, 21, 28, 35, 42. Ani ta však doposud nikdy nevedla k vytouženému Superjackpotu Sportky.

A jaká čísla byla tažena nejčastěji za poslední rok? Dle statistik společnosti Sazka ze hry Sportka jsou pro 1. tah čísla 43, 49, 2, 39, 5 a 35. Pro 2. tah pak 2, 47, 41, 5, 23 a 45. Historický žebříček pak nahrává kombinacím 43, 47, 36, 18, 6 a 2 (1. tah) a 40, 6, 12, 46, 5 a 37 (2 tah).

Spoustu zajímavostí a tipů, jak  uspět, naleznete také ZDE.
Kompletní statistiky Sportky (vč. tažených čísel) jsou k dispozici ZDE.

Jak jste na tom vy? Podle čeho vybíráte svá čísla a kolik peněz by vám stačilo ke spokojenosti? Podělte se s ostatními do diskuze pod článkem!
 
 

Přečtěte si také