obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Milion potěší i v penzi
Štěstí se na vás může usmát v každém věku. Důkazem je sedmdesátiletý Bill. Koupil si los a vyhrál milion liber, což je v přepočtu téměř 30 mlionů korun. A že vám přijde už moc starý na to, aby si peníze užil? Omyl.
Když důchodce Bill setřel los, myslel si, že vyhrál láhev mléka. Zmátla ho zkratka 1 MIL. V obchodě, kde los koupil, ho vyvedli z omylu – stal se milionářem. „Když jsem přišel domů, hned jsem volal mým třem sestrám. Reakce byla u každé stejná – že si z ní dělám legraci. Později se ale všechny tři shodly, že ty peníze nemohl vyhrát lepší brácha,“ říká s úsměvem Bill.

Nikdy nevěřil, že někdo může vyhrát tolik peněz tím, že si koupí los. Chvíli mu proto trvalo, než se s výhrou sžil a než začal plánovat, co se svým milionem liber udělá. Vzhledem k jeho věku nečekejte žádné neuvážené nakupování. Bill se rozhodl, že si zpříjemní život. V sedmdesáti už člověk prý myslí hlavně na své pohodlí. Až doposud žil ve dvoupatrovém domě a neustálé chození po schodech ho obtěžovalo. Proto plánuje koupi přízemního bungalowu.

„I když se to nezdá, je to pro mě velká změna. Nejenom, že budu mít všechno potřebné v jednom patře, ale hlavně se zas můžu vrátit k malování. Ve starém domě nebylo na tyto věci místo. Kdysi jsem učil umění na škole, ale už jsem řadu let nemaloval,“ říká Bill.

Láká ho také ještě cestování. Možná se vydá lodí do Bruselu nebo do Francie. „Nebo si pořídím karavan a projedu východní pobřeží Británie. A samozřejmě se postarám o své tři sestry. To je jasná věc,“ uzavírá své plány Bill.

Možná se i na vás usměje štěstí dřív než byste čekali! Tak zkuste i vy svůj oblíbený los, setřít si ho můžete i online.

Zdroj foto: www.thescottishsun.co.uk

Přečtěte si také