obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Miliardy na fotbalovém trávníku

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik peněz  pobíhá na trávníku na právě probíhajícím MS ve fotbale v Rusku? Jsou to miliardy. Nikoli korun, ale eur. Podle serveru transfermarkt.com přivezla na šampionát nejdražší výběr Francie. Její třiadvacítka vyjde téměř na dvě miliardy eur.

Vůbec nejdražším hráčem je momentálně brazilská hvězda Neymar. Katarští šejci za něho před časem zaplatili téměř 6 miliard korun. Šlo o historicky největší přestup v dějinách tohoto populárního sportu. Tento transfer mezi Barcelonou a francouzským PSG navíc rozpoutal na fotbalovém trhu cenové dostihy, ve kterých padají obrovské sumy.

Samotný Neymar si jen na základním platu přijde na více než miliardu ročně. Co byste si mohli za takové peníze pořídit a dá se taková částka vyhrát v loterii?

 

Pětiletá smlouva zajišťuje brazilskému kanonýrovi 1,2 miliardy korun ročně. To je tak moc, že si to většina z nás neumí vůbec představit. Za měsíc si Neymar vydělá sto milionů, za den je to přes tři miliony. A to už se dostáváme k ukazateli, který si představit dovedeme – za hodinu si tento fotbalista přijde téměř na 140 tisíc korun. 

AdobeStock_95182611.jpeg


Jinak se na tato čísla dívá výherce rekordní sumy v Eurojackpotu. Sázející z Pardubického kraje, který v roce 2015 vyhrál neuvěřitelné 2,5 miliardy korun. To znamená, že kdyby vlastnil nějaký fotbalový klub, mohl by si slavného Neymara zaplatit na celé dva roky.
 

O něco méně příjemnější varianta je pokusit se na tohoto hráče si vydělat. Jednoduchou matematikou ale dojdete k nemilému výsledku. Pokud počítáte s průměrnou mzdou v Česku, která je necelých 32 tisíc korun měsíčně, zjistíte, že byste museli pracovat 3 125 let. A to se bavíme pouze o ročním působení. Na jeho pětiletou kariéru v PSG je to logicky pětkrát tolik.
 

Pokud chcete mít i vy svého fotbalistu, nezbývá než sázet a sázet. A zase sázet. Pro tento případ ideálně miliardový Eurojackpot. Hodně štěstí.

Zdroj foto: Goal.com

Přečtěte si také