obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Mezi rekordními evropskými výherci je Čech!
S loňskou výhrou 2,466 miliardy korun (90 milionů eur) v Eurojackpotu se český výherce umístil na historickém 5. místě nejvyšších loterních výher na starém kontinentě. Kdo jsou ti další?

4. místo: anonym z Itálie

Čtvrté místo patří Italům a je zároveň nejstarší výhrou v našem TOP 5. V srpnu roku 2009 si jeden neznámý hráč zajistil doživotní pohodu. Utratit téměř 148 milionů eur se mu během jednoho života totiž rozhodně nepodaří. Na tuhle krásnou sumičku si přišel v loterii SuperEnalotto lottery.

3. místo: Colin a Chris Weirovi ze Skotska

Bronz putuje do Velké Británie, hráčům, kteří v červenci 2011 uspěl v loterii Euromillions. Těmi šťastnými byli manželé ze Skotska, Colin a Chris Weirovi. Přes noc se změnili z obyčejných příslušníků střední třídy na jedny z nejbohatších lidí na Britských ostrovech. Jejich výhra v hodnotě 185 milionů eur je majetkově zařadila zhruba na úroveň manželů Beckhamových či zpěváka Philla Collinse.

2. místo: anonym z Portugalska

Těsné stříbro náleží anonymnímu výherci z Portugalska. Ten bydlí ve městě Castelo Branco a výhra v loterii Euromillions ve výši 190 milionů eur ho katapultovala mezi nejmovitější lidi v zemi. V Portugalsku, kde se nezaměstnanost dlouhodobě pohybuje někde nad 13 % a stát řeší nepřetržité finanční trable, se to zatraceně hodí. Jediná menší vada na kráse je snad skutečnost, že si berňák vzal nějakých 20 %. Ale kdo by počítal drobné?

1. místo: Adrian a Gillian Bayfordovi z Anglie

Zlato si leští manželé z Velké Británie. Adrian a Gillian Bayfordovi si v roce 2012 přiťukli na výhru v loterii Euromillions v hodnotě 190 milionů Eur (oproti Portugalci na 2. místě je zvýhodňuje skutečnost, že ve Velké Británii, stejně jako u nás, není třeba platit daň z výher) a vyrazili nakupovat. Svazek těch dvou náhlý nástup popularity nepřežil, oba si však miliardy užívají s novými partnery a podle svých slov jsou stále dobrými přáteli.

Tak na co ještě čekáte? Běžte si vsadit! 

Přečtěte si také