obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Městečko zaplavil milion růží. Miliardářka ženila syna
Svatba je den, na který budete vzpomínat celý život. Obzvlášť, když utratíte 7 milionů jenom za květiny.
V podstatě každá žena sní o krásné svatbě. S miliony květin, bílými šaty od předních návrhářů a ženichem, který se, byť na jeden den, promění v prince. Vyhrát v Eurojackpotu, moc dobře víme, že by se na svatbě rozhodně nešetřilo. Nyní si vám ale dovolíme ukázat, jak se taková správně honosná svatba má dělat – uspořádala ji pro svého syna 2. nejbohatší žena Afriky.

Nigerijská miliardářka - Folorunsho Alakija provdala svého syna za krásnou nevěstu, iránskou modelku a studentku bioinženýství Nazanin Jafarian Ghaissarifu. Svatba se konala v Blenheimském paláci nedaleko britského městečka Woodstock. Město na víkend doslova přikryl milion květin. Bílé růže nebyly jen na místě, kde si novomanželé dali svůj slib, ale doslova po celém městě.


Takováto akce, to chce pořádnou přípravu a také někoho, kdo to dokáže zorganizovat. Květinovou dekoraci měl tak na starosti Jeff Leatham, který vybavil dům známé rodině Kardashianů, Madonně nebo Celine Dion. Své umění ukázal třeba i Dalajlámovi nebo na svatbě dcery Billa Clintona. Pro Jeffa je totiž květinová výzdoba v podstatě formou umění. A za to si také nechá zaplatit – v případě této události stála květinová výzdoba přes 7 milionů korun.

Na samotné oslavě pak na novomanžele čekal dort vysoký 3,6 metru a samozřejmě také spousta hvězdných hostů. Během večera pak vystoupil zpěvák Robin Thicke, který kvůli svatbě přiletěl z Ameriky. Slavnostní večer zakončil nádherný ohňostroj. Svatba je výjimečný den a pokud jste vyhráli loterii, můžete jej udělat doopravdy pompézně nezapomenutelným. Tahle akce totiž podle odhadů vyšla na nějakých 30 milionů korun.


Folorunsho Alakija si to ale může dovolit. Žena, která začínala jako sekretářka, založila vlastní módní značku a nakonec skončila u těžby ropy a rozhodně má peněz dostatek. Pravidelně se umisťuje v žebříčku Forbes nebo žebříčcích nejmocnějších žen. Velkou pozornost a peníze také věnuje charitě.

Přečtěte si také