obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Měsíc lásky je měsíc endorfinů (a výhry)
A je tady! Květen, měsíc lásky. Měsíc básníků i probděných nocí, měsíc sladkých slov a nových nadějí. Že bych to ještě jednou zkusila? Co? No přece se zamilovat! Začít znova a se vším všudy! Nabrat energii, rozzářit vlastní nebe!

Určitě to všichni znáte a popisovat, jak člověku je, když hoří láskou, by bylo k neučtení. Rozhodla jsem se však, že na základě zkušeností z předešlého manželství, kdy jsem byla nucena zapínat všechny mozkové závity, aby celá domácnost klapala jako přesně seřízený stroj, na to nyní půjdu jinak. Budu šikovně kombinovat emoce i rozum. Budu zářit, ale i přemýšlet. Nejprve zářit, pak to druhé. Uvědomila jsem si, že i láska může být nakonec užitečná a mohla by pomoci stát člověku rovnýma nohama na zemi. Jak?

O endorfinech, hormonech štěstí jste určitě slyšeli. Člověk jich má prostě více tehdy, když miluje. Chemické a jiné reakce organismu s námi dokáží dělat divy, a ty se dají lehounce a s nadhledem využít i pro praxi, myslím si.

Když jste zamilovaní, všechno vám jde lépe, překážky neexistují. Věci měníte jinak, s lehkostí i nadhledem, intenzivněji prožíváte radost, pocity štěstí ovládají vše, co děláte. Všechno vám vychází, jako by se zamiloval i celý svět.

A tak mne napadlo, že i díky nové známosti by se dalo vyhrát. Na prvním místě bude samozřejmě vztah, takový, jaký odpovídá mému věku, poznatkům či představám i snům, samozřejmě i potřebám partnerovým. Když budu šťastnější, než jsem dnes, přinese to s sebou řadu dalších radůstek. I bláznivin. Koupím si sázenku Šťastných 10, vyplním, no a vyhraju. Jinak by to ani nešlo! Zní to možná až příliš pragmaticky, ale věřte, vypočítavost to není. Má to řadu souvislostí, a tak proč je nezapojit do této loterijní sázky? Člověk si může představovat, plánovat ledascos, a byl by v tom čert, kdyby něco z toho nevyšlo! Zákonitosti přitažlivosti jsou mocné a měly by nám sloužit. Jdu do toho.

Přečtěte si také