obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Máte seznam předsevzetí? Inspirujte se u chování milionářů
Začnu cvičit, přestanu kouřit a zaměřím se víc na zdravou stravu. Hmmm, že jste to už někde slyšeli? Aby ne, známe to všichni. A je to tu zas. Nový rok a s ním spousta předsevzetí. My jsme se ale podívali na to, jak žijí a jak se chovají ti nejbohatší a nejúspěšnější lidé. Možná by se právě tudy mohla ubírat vaše snaha něco ve svém životě změnit.
Bohatí lidé mají v naprosté většině případů svou práci rádi, je to skoro devadesát procent z nich. Z toho dvě třetiny ji doslova milují, je pro ně vášní, kterou nic nenahradí. První předsevzetí – najít si práci, která mě bude bavit.

Téměř devadesát procent bohatých se pravidelně vzdělává a hodně čte alespoň dvě knihy měsíčně. Nebo aspoň poslouchá audioknihy. Druhé předsevzetí bude možná trochu bolet – víc číst.

Dvě třetiny bohatých lidí světa bydlí i dvacet let v jednom domě a jen málokdo je rozvedený. Dlouhé životnosti se u nich dožívají i jejich auta. Třetí předsevzetí – dát partnerovi ještě šanci.

Většina bohatých se nebojí riskovat. V jejich životopisech najdete v začátcích minimálně jeden projekt, který nevyšel a oni v něm nechali spoustu peněz. Přesto je to neodradilo. Čtvrté předsevzetí – nebát se riskovat.

A pak už je tu pár drobností – být pracovitý, myslet na druhé, nelhat, být optimista, příliš neutrácet, a to ani na dovolené. Ale nebojte se, oni se možná i bohatí a úspěšní dělají někdy lepší než jsou. Nicméně jedno předsevzetí můžeme opravdu doporučit – tito lidé se neradi obklopují pesimisty a lidmi, co si pořád na něco stěžují. Tak to nedělejte ani vy.

Přečtěte si také