obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Manželé rozdali většinu své výhry
Ray a Barbara Wraggovi vyhráli v Anglii enormní jackpot v hodnotě 7 milionů liber (zhruba 210 milionů korun). Nechali si pro sebe jen část a z výhry podpořili děti s rakovinou.

Postarší manželský pár z britského Sheffieldu si výherní tiket s náhodným tipem zakoupil v trafice nedaleko domova. Štěstí mu přinesl řádek s číselnou kombinací 7, 9, 10, 40, 41 a 44. Díky němu se Ray a Barbara Wraggovi mohli těšit z jackpotu v hodnotě 7 milionů liber (v přepočtu asi 266 milionů korun).

Přes 165 milionů na charitu

Zajímavá na jejich příběhu je především skutečnost, že většinu peněz rozdali. Sami si udělali radost novým karavanem, koupili dům a něco dali stranou na důchod. Tohle všechno je ovšem vyšlo jen na zhruba 1,5 milionu liber.

Zbylých 5,5 milionu liber (cca 165 milionů korun) putovalo na zajištění jejich dětí a vnoučat, na dobročinné nadace a charitativní účely. Například přímo v nemocnici v Sheffieldu díky nim vzniklo speciální oddělení na léčbu dětských pacientů s rakovinou.

Manželé-samaritáni přitom dál kupují tikety s náhodným tipem. Prý aby mohli pomoci dalším lidem...

Také byste se o výhru podělili? Jak s penězi skutečně naložíte však nezjistíte, pokud si nevsadite. Třeba online na tomto odkazu.

Zdroj foto: Dailymail.co.uk

Přečtěte si také