Vklad Zavřít
Více informací
Méně informací

Zkuste si také

Lottoland nabízí "Eurojackpot" nelegálně

16.08.2015 / 20:00
Sazka se distancuje od aktivit společnosti Lottoland, která není členem sdružení Eurojackpot. Případné stížnosti na nevyplacené výhry uplatňujte u subjektu, s kterým jste uzavřeli svoji sázku. Sázení loterií online je v ČR nelegální.

Jediným legálním provozovatelem loterie Eurojackpot v České republice je společnost Sazka a.s.. Společnost Lottoland nemá povolení Ministerstva financí k provozování loterií v České republice. "Přesto společnost Lottoland sázky na Eurojackpot v České republice nabízí. Společnost rovněž nemá povolení k provozování této loterie ani v žádném jiném státě, který se jí účastní," uvádí ve varování Ministerstvo financí.

Lottoland na svých webových stránkách nabízí dvě modifikace loterie Eurojackpot: Dvojitý jackpot a číselný štít. Žádnou takovou modifikaci pravidla Eurojackpotu, závazná pro všechny zúčastněné země, nepovolují. Upozorňuje na to i Ondřej Závodský, náměstek ministra financí: "Vzhledem k jejich povaze a výši možných výher v číselné loterii Eurojackpot, je pravděpodobné, že společnost Lottoland nebude schopna závazky z nich vzniklé plnit."

Uzavře-li někdo sázku v loterii Eurojackpot prostřednictví internetu u společnosti Lottoland, pak musí případnou stížnost na nevyplacenou výhru uplatňovat opět pouze u této společnosti. Sázet loterie online není v České republice povoleno.

I samotné sázení u společnosti Lottoland na internetu není povoleno. Každý, kdo si takto vsadí se vystavuje možnosti udělení pokuty, a to do výše až 10 milionů korun.

Jediným oprávněným provozovatelem loterie Eurojackpot v České republice je na základě povolení Ministerstva financí ČR společnost Sazka a.s., která se od všech nabídek na uzavření nebo zprostředkování sázek v této loterii prostřednictvím internetu důrazně distancuje. V České republice je možné legálně sázet loterii Eurojackpot pouze prostřednictvím terminálů Sazky, jen u takto uzavřených sázek pak Sazka garantuje výplatu výher.

Logo Sazka - Bude to jen chvilinka
Zavřít   ✕ Pokud právě nejste přihlášeni na Facebooku nebo vám ještě nebylo 18 let, fanouškovská stránka se bohužel nezobrazí. Děkujeme za pochopení.
Pokračovat Zpět