obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Loterie ve filmu: 5 tipů na sobotní kino
Filmové snímky o loterijních hrách (a výhrách) nejsou zdaleka tak ohroženým druhem, jak by se mohlo zdát. Loterie dostala roli v celé řadě počinů, jichž jsou desítky. Abyste se nemuseli prodírat béčkovými a céčkovými braky, představujeme vám pětici těch nejlepších.

Brewsterovy miliony (Brewster's Millions, 1985)

Věc se má následovně: během příštích 30 dnů utratíš těchto 30 milionů. Když se ti to podaří, dostaneš celých 300 milionů. Když ne, smůla. Zdá se to jednoduché? Pozor, jsou zde pravidla. Peníze nesmí jít na žádné hmotné statky, na konci soutěže nesmíte vlastnit o nic víc, než na jejím začátku. Teď si navíc představte, že jste velkým smolařem a osud vám neustále hází klacky pod nohy. Co myslíte, podaří se hlavnímu hrdinovi (Richard Prior) uspět?

Může to potkat i vás (It Could Happen To You, 1994)

Nenásilná kombinace milostného příběhu, morálních dilemat osudových rozhodnutí. Nicholas Cage zde hraje policistu Charlieho Langa. Ten nemá při placení kávy v kavárně na dýško, a tak milé servírce (Bridget Fonda) nabídne půlku případné výhry ze své loterijní sázenky. Samozřejmě vyhraje, jeho žena (Rosie Perez) však naléhá, aby svůj slib porušil a servírce nic nedával. Jak to dopadne? Podívejte se sami.

Šťastná čísla (Lucky Numbers, 2000)

Myslíte, že se vám podaří přechytračit systém a porazit loterii? Právě o to se ve snímku Šťastná čísla snaží hvězdná dvojice John Travolta a Lisa Kudrow. Jestli se jim to povede, to vám prozrazovat nebudeme. Jen napovíme, že v této komediální krimi hlavní protagonisté příliš rozumu nepobrali, z čehož pramení řada vtipných scének.

Nedovo zázračné vzkříšení (Waking Ned Devine, 1998)

Přátelé Jackie a Michael žijí v malé irské vesničce. Jednoho dne odhalí, že jejich přítel Ned zemřel šokem, jakmile si uvědomil, že vyhrál v loterii. Ned nemá rodinu, a tak se pár rozhodne vymyslet plán na ukořistění výherní sázenky. Pak se u jejich dveří objeví loterijní komisař, začíná přituhovat. Tahle příjemná situační komedie opravdu stojí za to, uvidíte sami.

Lucky (2011)

V roce, kdy v roli Travise Marschalla účinkoval v seriálu Dexter, stihl si aktivní Colin Hanks střihnout i film Lucky. V této černé komedii hraje sériového vraha, který zabije mladou ženu, které ukradne výherní sázenky do loterie. Žena jeho snů, která ho doposud velkoryse ignorovala, se k němu začne mít hned, jak si vyzvedne jackpot v hodnotě 36 milionů dolarů. Pár se vezme, žena však odhalí vrahovo tajemství a řeší, zda kvůli penězům zůstat nebo vzít nohy na ramena.


Který ze snímků vás nejvíce zaujal? Nebo máte vlastní tipy? Pochlubte se v diskuzi pod článkem.

Přečtěte si také