obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Loterie jako investice?
Psal se rok 1992 a australská investiční skupina učinila odvážný krok, když investovala úctyhodných 5 milionů dolarů do podání většiny číselných kombinací v americké Virginia lottery.

V této státní loterii se losuje 6 čísel ze 44, pět milionů dolarů přitom investiční skupině stačilo na koupení 5 milionů z celkem 7 milionů možných číselných kombinací. Z předchozí věty vyplývá, že jedna kombinace stála dolar. Od zakoupení všech sedmi milionů číselných variant skupinu neodradil nedostatek prostředků, nýbrž nedostatek času. Investoři však litovat nemuseli, neboť podle všeho brali hlavní výhru (a úctyhodný objem peněz za další umístění) právě oni. Podle odhadů tak původních 5 milionů dolarů během chvílie rozmnožili až na 27 milionů dolarů. Slušná návratnost investice, co říkáte? A abychom nezapomněli, zmíníme pro úplnost ještě výherní čísla: 8, 11, 13, 15, 19 a 20.

Co si myslíte o australské investiční skupině, která zakoupila většinu číselných kombinací a znásobila svou investici? Má takové spekulativní chování provozovatel tolerovat, nebo by loterie měla zůstat hlavně pro lidi, kteří si se sázenkou kupují také kousek naděje na plnění snů?

Přečtěte si také