obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Líbil by se vám tenhle ranč? Je dvakrát větší než Praha
Spousta lidí sní o tom, že jim jednou bude patřit kousek země. V případě rodiny Boeddekerů jde však o pořádný kus. Jejich ranč a přilehlé pozemky zabírají 900 kilometrů čtverečních.
Pakliže máte v plánu vyhrát v Eurojackpotu, máme pro vás jeden tip na zajímavou investici. Jedná se o ranč v americkém státě Colorado a doopravdy hodně přilehlé divočiny. Rodina Boeddekerů, jejíž jmění pochází hlavně z výstavby, celý pozemek koupila v roce 1991 za několik desítek milionů dolarů. Ten samý pozemek je nyní na prodej.

ranch01.jpg

Kromě několika budov po kompletní rekonstrukci, aby měla rodina špičkové pohodlí, na pozemku najdete všechno, co od divoké přírody čekáte – potoky, řeky, lesy, kaňony i hory. Samotný přejezd pozemku od severu k jihu prý zabere nějakých 90 minut.
 
Většinu ranče Cross Mountain tedy zabírá nespoutaná příroda, případně pastvy pro ovce a půda na obdělávání, o kterou se stará na třicet zaměstnanců. Dominantou a ideálním místem na strávení důchodu je opravená chata, ačkoliv výraz „chata“ není zcela přesný.
 
ranc02.jpg

Chata v podání Boeddekerů totiž zabírá plochu 1000 metrů čtverečních a nabízí 9 ložnic s 9 koupelnami. Pohled z okna přitom vede do panenské přírody, kde se můžete kochat zelenými lesy a zasněženými vrcholky hor.
 
V roce 2017 se nicméně rodina rozhodla tento kus ráje prodat. Sám Robert Boeddeker zemřel o sedm let dříve a rodina se postupně rozptýlila všude možně po světě. Na cenovce pak stojí částka 100 milionů dolarů, tedy nějaké 2,2 miliardy korun.
 
ranch03.jpg
 
Za tyhle peníze ale můžete mít největší ranč ve Spojených státech a skutečný kus země. Pakliže je to přesně věc, o které sníte, zkuste si vsadit Eurojackpot. Tučnou sumu z Eurojackpotu si už jednou Čech odnesl, a to 2,5 miliardy korun. Tak akorát, aby si ranč koupil a ještě mu „něco“ zbylo.

Zdroje fotek: Cary Krukowski, Mirr Ranch Group

Přečtěte si také