Zavřít
Bilance: Délka hraní: Maximální výhra na technické hře je 500 000 Kč
obrázek plovoucího bannery loyalty
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Sazka svět

Leonardo, Ed nebo autorka Harryho Pottera. Tajnosti slavných, které vám vyrazí dech

Leonardo, Ed nebo autorka Harryho Pottera. Tajnosti slavných, které vám vyrazí dech

Dnes jsou slavní, úspěšní a bohatí. Ovšem neměli celý život na růžích ustláno. Tyhle tajnosti možná ani netušíte. Třeba Hale Berryová spala v útulku pro bezdomovce, když se snažila prorazit v Hollywoodu. 

Bezdomovkyně v Hollywoodu

berry_600x400.jpg

Mnoho herců vyrazí do Hollywoodu a čeká na svou šanci. Živí se různě  prací v restauracích, kavárnách, jako pomocné síly. Hale Berryová začínala podobně a než nastartovala svou zářnou hereckou kariéru, žila doslova z ruky do huby. Aby ušetřila nějaké peníze, bydlela v útulku pro bezdomovce, protože bydlení v Hollywoodu bylo nad její poměry.
 

Přečtěte si také: Veřejné záchodky i louka pro psa. Za co utrácejí výherci?


Dnes říká, že těžké přežívání na startu herecké dráhy jí jen posílilo do budoucna. „Naučila jsem se, jak se o sebe postarat, a že dokážu zvládnout v podstatě jakoukoliv situaci, i když by to znamenalo jít do přístřešku za pár dolarů,“ vzpomíná dnes slavná dáma, která si za své herectví vysloužila i ocenění nejvyšší – sošku Oskara. Její jmění dnes dosahuje do výše 80 milionů dolarů čistého, 1,8 miliardy korun.
 

Žádné dárky pod stromečkem

sarah_600x400.jpg

Než Sarah Jessica Parkerová získala roli v seriálu Sex ve městě, byla to jen obyčejná holka z amerického Ohia. Prožila si těžké časy, když její rodina měla sotva peníze na to, aby zaplatila účty za elektřinu nebo telefon. Jako jedno z devíti dětí Sarah moc nedostávala dárečky k narozeninám, ani pod stromeček.

Talentovaná Jessica ale vynikla a už v jedenácti letech dostala svou první roli na Broadwayi. A zbytek už asi znáte… Kdyby dnes slavná seriálová herečka rozbila prasátko, našlo by se tam víc než 100 milionů dolarů, v přepočtu 2,3 miliardy korun.
 

Z podzemí až do paláce

sheeran_600x400.jpg

Slavný zpěvák a skladatel Ed Sheeran, který vystupuje jen s kytarou v ruce a je schopný vyprodávat největší haly světa, měl taky krkolomný start. V šestnácti letech se vykašlal na školu a odešel do Londýna, kde chtěl studovat hudbu a příležitostně hrát v klubech. Začínal na ulici a dnes už s úsměvem vzpomíná na ne tak dávnou dobu, kdy občas dokonce přespával v londýnském metru nebo u topných šachet Buckinghamského paláce. Tehdy, když využíval královské teplo k zahřátí, zřejmě netušil, že za pár let půjde do paláce hlavními dveřmi, a to rovnou si převzít ocenění od Prince Charlese.

Když jednou Ed hrál v útulku pro bezdomovce, potkal tam drogově závislou prostitutku, která ho inspirovala k napsání prvního hitu A Team. Jak je vidět, kdyby jeho zářící hvězda nejdřív nezažila těžký start, kdoví, jestli by dnes dokázal skládat tak srdceryvné písně. A jmění? Dnes má 85 milionů liber, tedy 2,5 miliardy korun.
 

Drogově závislý výtržník

leo_600x400.jpg

Titanik, Pláž, Chyť mě, když to dokážeš, Revenant, Vlk z Wall Street – kasovní trháky, ve kterých zazářil Leonardo DiCaprio. Zřejmě by ale v sobě nedokázal najít tolik hereckých poloh, kdyby si sám nesáhl na dno. Chudý chlapec, který vyrostl na předměstí Los Angeles, měl v mládí zkušenosti s drogami, viděl kolem sebe hodně chudoby a potíže měl i s výtržnictvím. Jak zní ta otřepaná fráze: vše zlé je pro něco dobré. Platí to i tady a DiCaprio může mít klidné spaní, protože s 245 miliony dolary (5,6 miliardy kroun) na účtu už mnoho chudoby kolem sebe zřejmě jen tak neuvidí.
 

Utrápená matka samoživitelka

rowling_600x400.jpg

Slavná spisovatelka J. K. Rowlingová byla kdysi dávno matka samoživitelka, která měla problémy zaplatit nájem. Také bojovala s těžkou depresí a doslova přežívala. Velmi těžko se vyrovnávala se spoustou běžných situací, které se jí s nízkým příjmem velice těžko řešily.

Cestou necestou se ale dostala k psaní Harryho Pottera, který jí obrátil život vzhůru nohama. Dnes je nejoblíbenější britskou autorkou a na nouzi už může jen vzpomínat. S jednou miliardou dolarů, tedy v přepočtu s 22,8 miliardami korun na účtu je docela dost za vodou.

A co z toho vyplývá? Pokud máte teď zrovna trochu smůlu, může to znamenat, že vás něco obzvlášť hezkého čeká. Takže si vsaďte Sportku a nejlépe na dnešní slosování - v Superjackpotu se ukrývá nevídaných 263,3 milionu korun. A protože svůj tiket můžete získat online na tomto odkazu, pokud to vyjde, budete moct říkat, že jste se milionářem stali jenom tím, že jste seděli na svém gauči.

Autor fotografií: Wikipedia.

Přečtěte si také