obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Kuriozní zaměstnání nebo nápad k nezaplacení?
Je vám smutno a nemáte si s kým poplakat a nebo potřebujete, aby na vás byl někdo milý a hýčkal vás. Zatímco v Česku máme zatím jen profesionální „venčiče“ psů nebo paní na úklid, v zahraničí existuje spousta minimálně zvláštních profesí.
Za šedesát dolarů na hodinu si můžete najmout muže, který vám splní vše, co vám na očích uvidí. Má to jednu velkou výhodu. Nebude se na nic vyptávat, u večeře nebude mlaskat, obejme vás kdykoli budete chtít a ani nemusíte před schůzkou trávit hodinu před zrcadlem. Má totiž v popisu práce vás hýčkat. Službu osamoceným protějškům nabízejí jak muži, tak ženy.
 

Družička jako ze žurnáluTrochu jinou svatební agenturu si založila před několika lety jedna mladá Američanka. Když šla po třetí na svatbu jako družička, napadlo jí zkušenosti zúročit a rozjet podnikání – nevěstám nabízí profesionální družičky. Ženy speciálně školené, které přesně ví, co se na takové svatbě sluší a patří. Pomůže jak s obřadem, tak s následnou párty. Za tři sta až dva tisíce dolarů. Co na tom, že svou družičku vlastně neznáte.
 

Profesionální truchlič


Tento fakt je ale možná ještě horší v jiném případě. Podobně vás podrží najatý člověk na daleko smutnější události - na pohřbu. Jedna anglická firma pronajímá profesionální truchliče – dvě hodiny smutného obličeje, možná i pláče a v neposlední řadě poskytnutí ramene k vašemu truchlení asi za sedmdesát dolarů.
 

Je-libo mořskou pannu?Pokud si vás nikdo vzít nechce, takže vás svatba nečeká a naštěstí nemusíte na pohřeb, jsou na trhu třeba profesionální mořské panny. Na narozeninové párty vám zaplave v bazénu asi za tři sta dolarů za hodinu. Pokud by vás možnost takového výdělku lákala, kurz „jak se stát mořskou pannou“ stojí necelé čtyři tisíce dolarů.
 

Testovač dechuKdyž potkáte člověka s otevřenou pusou, možná to není tak, že jen zýve a nevychovaně si nedává ruku před pusu. Chodí mezi námi lidé, kteří neustále hodnotí svůj dech. Většinou pracují pro výrobce žvýkaček, zubních past nebo ústních vod. Zkoumají, jak jsou jejich výrobky efektivní a vedou si pečlivé poznámky.
 

Frontový čekač


Během tzv. Černého pátku, kdy, zejména ve Spojených státech, berou lidé útokem obchody, aby si koupili zlevněné zboží, vyráží do ulic profesionální čekači ve frontách. Údajně se takto dá vydělat i tisíc dolarů za týden. Těžko říct, jak moc vám za takovou výplatu zpříjemní nekonečné čekání.

Zdroj foto: jenzeny.cz, druzicky.sk, bodyreport.net
 

Přečtěte si také