obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Kup si fotbalistu a změň okresní přebor
Míč se žene po čerstvě posekaném trávníku. Místní - opření o hrazení s plastovými kelímky v ruce - fandí a povzbuzují, co jim plíce stačí! Jenže místní útočník FK Kotěhůlky opět míjí bránu o tři metry, jak je jeho dobrým zvykem.

A to dokáže hnout žlučí. Kdyby měl člověk na kontě ale pár milionů až miliard, daly by se zařídit přímo pohádkové přestupy. Čistě teoreticky, na to, aby Vaše FK Kotěhůlky porazily SK Kosmonosy, by stačili tři šikovní kluci.

Třeba takový opálený Cristiano Ronaldo. Když před šesti lety přecházel z Manchesteru United do Realu Madrid, stálo to tehdy 80 milionů liber. Tedy v přepočtu 2 400 000 000 korun. S výhrou v Eurojackpotu, nic nereálného. 

O kapku levnější je Luis Suárez. Za něj zaplatila Barcelona Liverpoolu zhruba dvě a čtvrt miliardy. Navíc, díky němu bude v místním vesnickém zpravodaji o čem psát, uruguayský krasavec totiž jisto jistě z dlouhé chvíle někoho pokouše, jak je jeho dobrým zvykem. No a maskota, jehož jméno se bude na pruhovaných dresech Kotěhůlek vyjímat nejlépe - Brazilce Kaká - prostě musíte mít!!! Real Madrid ho onehdá koupil asi za miliardu, takže budete muset přihodit kapku víc. 186 centimetrů měřící a 78 kilo vážící se bude na čerstvě nalajnovaném hřišti obzvláště vyjímat.

Jenomže taková posila bude vytvářet i další vícenáklady. Kupříkladu je dost možné, že budou mrmlat ohledně toho, že hřiště je tak trochu do kopce a roh se kope z místa, kde je obvykle naopak deset centimetrů hluboká louže. Terénní úpravy budou stát zhruba čtvrt milionu korun.

Pár stovek tisíc zabere i oprava kabin - nutností bude vířivka a kvůli Ronaldovi i velké zrcadlo. Fotbalisté vyžadují před zápasem i čerstvé ovoce podle svého výběru. Pokud si Luis Suárez v neděli odpoledne (když je samoobsluha na návsi dávno zavřená a nejbližší supermarket 35 kilometrů daleko) poručí středně vyzrálou papáju, máte problém. 

Něco budou stát také značkové kopačky a dalších minimálně 800 tisíc za nový diamant do ucha, až ho Cristiano ztratí při tréninku.

Suma sumárum, celý takový přestup století by vyšel zhruba na 6 miliard korun, což je i na výhru v Eurojackpotu hodně.  A nebo, že by stačil jenom jeden šampion? To by bylo, aby Kotěhůlky na ten kraj nedosáhly. 

Přečtěte si také