Zavřít
Bilance: Délka hraní: Maximální výhra na technické hře je 500 000 Kč
obrázek plovoucího bannery loyalty
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Sazka svět

„Krvavé šperky“ se v aukci prodaly za stovky milionů

„Krvavé šperky“ se v aukci prodaly za stovky milionů

Některé kusy byly na veřejnosti k vidění vůbec poprvé po dvou stech letech. Zájemci za ně utratili stovky milionů korun.
 

Přečtěte si také: Prodavač roztrhl tiket s výhrou 1,7 miliardy 

O dražbě v Ženevě se mluvilo jako o aukci „krvavých šperků“ (Antoinetta byla popravena, skončila pod gilotinou). Největší pozornost vzbudil přívěsek s velkou perlou ve tvaru kapky s diamanty. Zájemce za něj zaplatil přes 700 milionů korun.

„Jedná se o jednu z nejúžasnějších a nejdůležitějších královských sbírek šperků, jaké se kdy objevily na trhu. Každý z těchto skvostů probouzí historii,“ řekl místopředsedkyně Sotheby´s Daniela Mascetti. Pokud jste nikdy žádnou podobnou aukci neviděli, podívejte se na toto video.
 


Sada deseti šperků má zajímavou minulost. Královna je koncem 18.století poslala do Vídně s tím, že tam sama dorazí později. Velká francouzská revoluce ale její plán překazila a dva roky poté, co je odeslala, byla popravena. Perlové náhrdelníky, diamantové náušnice a brože ale zůstaly v rodině a dochovaly se tak dodnes. 

Zdá se vám 700 milionů za jeden šperk trochu moc? Pokud si vsadíte Eurojackpot a uhodnete pět čísel z padesáti a ještě dvě ze sta, je skoro stoprocentní, že si nepřijde jen na miliony, nýbrž dokonce na miliardy. Vedle obchodů s terminálem si svůj tiket můžete pořídit i online na tomto odkazu.

Přečtěte si také