obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Krása na počkání
Každý chce to, co nemá. Čas od času se zaobíráme tím, jestli by se náhodou nedalo v některých partiích přidat a jinde zase ubrat. Někdy člověk dojde k tomu, že aby byl spokojen, musel by si nechat přešít kompletně celé tělo. Jde to?

Možná mezi Vámi a vaším vysněným tělem stojí jen a pouze peníze. Vezmeme to pěkně popořádku, odshora až dolů.

Vlasy

Nic není nemožné. A to i v případě, že pokud jste ve chvíli, kdy příroda nadělovala hustou kštici, přišli až mezi posledními a zbylo už jen na zátylek. Transplantaci vlasů mohou podstoupit jak muži, tak ženy. Přesazení vlasových štěpů na vaši mýtinu vyjde zhruba na 50 000 Kč. Štěpy jsou ale krátké a musí samy dorůst – takže pokud nechcete čekat, musíte využít ještě prodloužení vlasů – na pleši se to dělá obtížně, nicméně pro ty ostatní existuje možnost vlasy prodloužit lidskými vlasy navázáním na miniaturní spoje. Vejdete se do 20 000 korun.

Oči 

Jste černooká, jako Viktorka od splavu a raději byste byla majitelkou dvou nebesky modrých studánek? Jde to. Kromě barevných kontaktních čoček existuje možnost změnit i samotnou barvu duhovky. Laserový zákrok, který podle lékařů z kalifornského centra Stroma Medical trvá jen 20 sekund a výsledek se projeví během několika týdnů. Operaci už úspěšně absolvovalo zhruba 40 pacientů převážně z Mexika a Kostariky. Pomněnkový pohled vyjde na 5 tisíc dolarů, tedy asi na 115 000 korun. K tomu připočtěme ještě modelaci horních i dolních víček, aby si vaší nové barvy kukadel vůbec někdo všiml. Dalších 20 tisíc.

Obličej

Věk průměrného Čecha přesáhl čtyřicítku, takže buďme k sobě upřímní, lifting obličeje nelze vynechat. Klasika plastické chirurgie vyjde na zhruba třicet tisíc.

Krk a dekolt

Představte si, jak krásná alabastrová socha sedí na podstavci ze starého svraštělého pařezu. Nic moc, že? Takže vyhlazení vrásek na krku, za dalších pětadvacet tisíc peněz.

Paže

Zvedněte ruce jako to dělá dirigent na koncertě a zkuste předstírat, že se hraje něco skutečně svižného. Co se nám to tam třepotá? Můžete to hned poslat pryč. Zhruba za dvacet tisíc.

Prsa 

Evergreen. Modelace, zvětšení… V tomhle jsou chirurgové už skutečně zběhlí. Novinkou je, že čím dál žádanější je zákrok také u mužů – ti si tak mohou zařídit vypracovaný mužný hrudník i bez cvičení. Pro ženy i muže za 65 000 Kč.


Břicho 

Ať už se na vás podepsal porod, genetická dispozice, nebo noční výlety do ledničky, je tu řešení. Připravte si minimálně 26 tisíc korun, pokud chcete, aby to vypadalo opravdu dobře.


Hýždě a stehna 

Odsátí tuku je samozřejmě klasika, ale někdy jsou se svými dolními partiemi nespokojení i hubeňouři. Ti chtějí naopak pěkné kulaté křivky – jak ženy, tak muži. Pro ty je tu modelace pomocí výplně, a to buď silikonovými implantáty, nebo vlastním tukem. Jedná se o podobný způsob jako u modelace ňader. Používají se stejné silikonové implantáty v různých velikostech, ale samozřejmě jinak tvarované. Nikdo nestojí o to mít vzadu druhá prsa a sedět na nich. Cena: 50 000 Kč.


Prodloužení nohou

Tak tohle je skutečně pro otrlé. Ačkoli vám tato procedura bude nejspíš nejvíc ze všeho připomínat béčkový horor, existují lidé, kteří ji jsou ochotni podstoupit. Člověku, který touží po majestátnější postavě a najde lékaře ochotného zákrok udělat, jsou nejprve zlomeny obě dvě nohy a potom je na ně aplikováno zvláštní šroubovací zařízení, které postupně protahuje kosti. Jeho obliba je však značná, hlavně v asijských zemích. Jde o velmi bolestivou a nebezpečnou proceduru, která je navíc hodně drahá. Průměrně se klienti nechávají "natahovat" o sedm až osm centimetrů, přičemž 2,5 centimetru stojí čtyřicet tisíc dolarů. Tedy bezmála milion. 


Kolena, lýtka

Obojí je možné zeštíhlit a vymodelovat, obojí po třiceti tisících korunách.


Zmenšení chodidel 

Rády byste si obuly některé z vašich vysněných bot, ale bohužel se do nich prostě nevejdete, protože vaše chodidlo je příliš dlouhé nebo široké? Některé Američanky a Britky už toto "omezení" přestalo bavit a ony se rozhodly podstoupit zákrok, který jejich problémy vyřeší. Pokud chtějí svoje nožky dostat do bot známého návrháře, dají si je chirurgicky upravit - zmenšit či zúžit. Procedura se jmenuje  "Popelka" a  chirurgové při ní zákaznici upraví meniskus a zúží chodidlo. Někdy stačí jen zkrátit prst trčící z boty.

Další zákrok, který chirurgové nabízí, je vstříknutí tuku do polštářků na nohou. Chodidla tak vystelou, díky čemuž se budete na vysokých podpatcích cítit skvěle. Tuk vám navíc odsají z břicha. Vejdete se zhruba do deseti tisíc dolarů, tedy pod čtvrt milionu českých korun.


Finální úprava 

Když už jste došli až sem, velké finále už je to nejmenší. Kompletní depilace celého těla vyjde cukrovou pastou asi na tři tisíce korun. Pak tu máme ještě nové nehty za tisícovku, profesionálního kadeřníka za 2500,- a bělení zubů za 7 tisíc.

Sečteno – podtrženo, předělávka celého těla vyjde odhadem na 1 755 000 korun!

Takže jak je to v té reklamě… Možná se tak narodila – možná je to výhra v loterii?  

Foto: medicom.vip

Přečtěte si také